11 Февруари, 2026

Ген.Атанасов: Властта в тайни договорки, пуска бежанци нелегално

Ген.Атанасов: Властта в тайни договорки, пуска бежанци нелегално

Според него правителството и премиерът носят персонална отговорност за създалия се проблем. Атанасов подозира, че има тайни договорки, които правителството е поела зад гърба на българския народ, да пусна в страната бежанци. 

Тези хора влизат нелегално на нашата територия, по кози пътеки и тайни пътища. Защо официално не минават през гранично-пропусквателните пунктове. С тази тактика правителството насърчава каналджийството, посочи генералът. 

Според Атанасов най-опасното е, че има информационно затъмнение и обществото реално не знае какво се случва. Той припомни, че по време на косовската криза тогавашният премиер Иван Костов не само всеки ден е давал отчет в парламента, но и отказа на съюзните България да приеме бежанци, заради тежките проблеми, които има самата държава. Атанасов обвини премиера Орешарски, че се крие и заблуждава обществото. Според него това правителство няма капацитета да се справи с нито един проблем в държавата и трябва да си ходи.

Бившият шеф на контраразузнаването постави и друг важен проблем. Според него българите са излъгани, че в страната ни влизат сирийски бежанци. Над 40% от емигрантите били алжирци и от други африкански държави, а това създава реална опасност за инфилтриране на терористи, които сериозна застрашават националната ни сигурност.  

 

Сподели:

Коментари (0)

Екоминистърът: От НПО-то на "Петрохан" са влизали въоръжени в екоминистерството

Екоминистърът: От НПО-то на "Петрохан" са влизали въоръжени в екоминистерството

Манол Генов отбеляза, че много екоминистри са правили опити за прекратяване на споразумението с Националната агенция за контрол на защитените територии, свързана със събитията на "Петрохан"

Ивайло Калушев е имал 21 имота у нас и отделно имоти в Мексико

Ивайло Калушев е имал 21 имота у нас и отделно имоти в Мексико

Купил е хижа "Петрохан" през януари 2020 г. - официалната цена е 96 000 лева или 49 084 евро

Първанов: Радев е още несъстоял се партиен лидер, не показва желание да представлява левите избиратели

Първанов: Радев е още несъстоял се партиен лидер, не показва желание да представлява левите избиратели

Същевременно той изрази подкрепа за издигането на Илияна Йотова като кандидат на левицата за президент