7 Декември, 2025

Ген. Михов: Не съм контактувал с руснаците за ремонта на МИГ-вете

Ген. Михов: Не съм контактувал с руснаците за ремонта на МИГ-вете

Не съм контактувал с руснаците за ремонта на МИГ-овете. Въпреки това получих писмо от тях, въпреки че не съм си съобщавал адреса. Това коментира председателят на Комисията по отбрана ген. Михо Михов. Той изрази надежда преговорите по тази тема с Полша да са успешни. „Но българското правителство трябва да признае ремонта, за да са спокойни пилотите ни, другото са интриги” категоричен е ген. Михов.

„Темата за решението на правителството за чуждите самолети е тревожна, но не е драматична; започна всъщност обсъждането на законопроекта, който, ако бъде приет, ще влезе в сила”, заяви. Същността е въздушното пространство на България да се охранява и съвместно със съюзни сили. Законът се нуждае от детайлно изчистване”, обясни той.

„Ние трябва да вложим максимум усилия и нашата въздушна авиация - достатъчна е една ескадрила, която да осигури охраната на нашето небе с наши пилоти и изтребители. Другият съществен момент в законопроекта е, че се дава право да се ползва оръжие и бойни средства и на съюзни сили.” съобщи генералът.

Не бива да натрапваме на нашия народ, че се отказваме от нашата авиация, призова той. В годините на прехода никой не е държал въоръжението обезателно да бъде руско. Никой от държавниците ни не проследи това, смята Михов.

Сподели:

Коментари (0)

Влекачи са в готовност да изтеглят танкера от сенчестия флот на Русия, блокиран в наши води

Влекачи са в готовност да изтеглят танкера от сенчестия флот на Русия, блокиран в наши води

"Подготвени са два влекача, които са готови да отидат и да го изтеглят на вече съвсем безопасно място. И разбира се, да се види какво превозва този кораб."

Турски влекач е изтеглил кораба от руския сенчест флот до акваторията на България

Турски влекач е изтеглил кораба от руския сенчест флот до акваторията на България

Трети ден танкерът "Кайрос" остава блокиран край Ахтопол.

Стачки в Гърция: Може да има затруднения с движението през границата

Стачки в Гърция: Може да има затруднения с движението през границата

На границата с Турция трафикът е интензивен на ГКПП "Капитан Андреево" и на ГКПП Лесово - на изход, за товарни автомобили.