Според него най-големият проблем е свързан с модернизацията на българската армия, която сериозно е закъсняла
Ако искаме да станем за смях пред нашите партньори, да направим строителни войски в армията. Тази позиция изрази ген. Съби Събев, военен експерт, по повод идеята на военното министерство да бъдат създадени строителни войски към българската армия.
Той е категоричен, че идеята за създаване на строителни войски е напълно неадекватна иницатива на фона на нерешените проблеми в армията. И единствено може да се мисли по нея, ако има задължителна военна служба у нас, каквато идея лансира неотдавна военният министър Каракачанов.
Когато се обсъжда такава идея, трябва да бъде обоснована. Какво искаме да постигнем с тази идея. Да образоваме хората като ги вкарваме в строителни войски е несериозно, при положение, че у нас е задължително образованието. С такава идея отклоняваме вниманието от реалните проблеми, като най-сериозните са свързани с изграждането на професионална армия, която е пред колапс, и нейната модернизация, която твърде много закъсня. Средствата за армията трябва да се изполдзват именно в тази посока. Защото една от функциите на армията не е да квалифицира хората, а да направим армията привлекателна за хората, които са в нея, аргументира позицията си ген.Събев.
Още от България
2 катастрофирали коли затрудниха движението по пътя Варна - София край Търново
За преглед във великотърновската болница са откарани три деца, пътничка и водачът на единия автомобил
Евакуираха десетки заради пожар край Кошарица, огънят наближи къщи
Районът е бил силно задимен, което е наложило извеждането на живеещите в най-засегнатия участък
Пожар пламна в Баритна мина край Стара Загора
На място са изпратени шест екипа на пожарната, които работят за овладяване на стихията