В Пловдивския военен съд днес се гледа делото срещу бившия командир на 61-ва Стрямска механизирана бригада ген. Димитър Шивиков.
В обвинението срещу него са изброени 13 случая, при които той е злоупотребявал с власт и служебно положение.
Самият Шивиков отрича обвиненията и ги определя като абсурдни. В обвинителния акт е записано, че Шивиков е използвал подчинените си за различни дейности, свързани със семейството му, включително и в полза на общините Карлово и Клисура, както и на карловското „Ловно-рибарско дружество”.
Имотната облага се изчислява на повече от 65 хиляди лева, а имуществените последици за Командването на Сухопътните войски възлизат на 43 хиляди и 700 лева, отбелязва БНР.
Още от България
Зеленски призна колко често плаче
"Винаги ми е тежко, когато връчвам ордени на майки и бащи, загубили децата си. В такива моменти действително често плача“, разказа украйнският президент
Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония
По време на дебата в Страсбург български евродепутати коментираха текстовете в доклада и изпълнението на ангажиментите, заложени в преговорната рамка на Северна Македония с ЕС
Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва
Той напомни, че резултатът от досегашния подход е два президентски мандата за Радев и сега пълно мнозинство за ПБ: „Само идиоти или злонамерени хора правят това“