Той бе убеден, че МВР сериозно работи, защото сме в евроатлантическата коалиция и рискове към страната ни има, каза генералът и не пропусна да отбележи, че този слух е тръгнал преди 4-5 дни и това е паникьосало много хора.
"Говореше се, че заподозрените атентатори имали френски паспорти, само не казаха малките им имена", посочи Васил Василев и допълни, че МВР е признало, че конкретна заплаха не са получили, което му дава известно успокоение.
Генералът обаче посъветва полицията най-вече да разчита на агентурата си. Гостът в студиото предупреди хората, които ще напускат столицата, да оставят наблюдатели на жилищата им, за да не бъдат атакувани от крадци. Апашите добре следели с различни методи кой къде и кога отива.
За големите търговски центрове ген. Василев разкри, че се действа организирано. Така в схемата на джебчийте участвали добре облечени атрактивни жени, а също и бременни, чиято роля е да отвличат внимание.


Коментари (0)