31 Март, 2026

Генерал-майор Цанко Стойков e новият командир на Военновъздушните сили

Генерал-майор Цанко Стойков e новият командир на Военновъздушните сили

Генерал-майор Цанко Стойков официално встъпи днес, 15 септември, в изпълнение на длъжността „Командир на Военновъздушните сили“. Това съобщиха от пресцентъра на Министерството на отбраната.

Началникът на отбраната генерал Константин Попов представи генерал-майор Стойков пред командирите на войсковите формирования от състава на ВВС и личния състав на Щаба на ВВС. „Очаквам от генерал-майор Стойков да изгради силен екип и да работи за стабилизирането и развитието на Военновъздушните сили“, каза генерал Попов и подчерта, че генерал-майор Стойков има солидно образование и е отличен пилот и подготвен командир.
„Мой основен приоритет ще е изграждането и развитието на ВВС, което ще постигнем заедно с командирите на бази и с целия личен състав“, каза генерал-майор Стойков и очерта трите основни задачи пред командването на ВВС. „На първо място трябва да съхраним хората и да привлечем нови, за да осигурим приемственост. Продължаваме работата по финализиране на основния ни проект за придобиване на нов тип боен самолет. Ще работим и по поддържане на авиационната и обслужващата техника, за да гарантираме безопасната им експлоатация“, каза още новият командир на ВВС. Той заяви, че от изключителна важност са моралът и устойчивостта на войнските колективи.
„За мен е важно да не се превръщат ВВС и въоръжените сили в арена на политически битки, защото това се отразява негативно на личния състав. Ние, военнослужещите, сме деполитизирани и сме призвани да защитаваме демокрацията, демократичните ценности и националните интереси“, заяви генерал-майор Цанко Стойков.

Сподели:

Коментари (0)

Сибиха разкри пред Нейнски архиви за историческите връзки между България и Украйна

Сибиха разкри пред Нейнски архиви за историческите връзки между България и Украйна

Сред показаните документи е и Брест-Литовския мирен договор, с който Русия обявява пред България, Германия, Австро-Унгария и Османската империя, че е загубила Първата световна война

Тревожен доклад: България сред петте "най-завладени държави", руши демокрацията в ЕС

Тревожен доклад: България сред петте "най-завладени държави", руши демокрацията в ЕС

Доклад на „Liberties“ за 2026 г. поставя страната ни редом до Хърватия, Унгария, Италия и Словакия, които имат най-сериозни проблеми с върховенството на закона, медийната свобода и независимостта на съдебната система

Друго си е договор с „Боташ“ за 17 години

Друго си е договор с „Боташ“ за 17 години

Радев е проблем за националната сигурност, за него няма добро и зло