18 Януари, 2026

Георги Първанов: ГЕРБ са ни основен конкурент, другите са ни опоненти

Георги Първанов: ГЕРБ са ни основен конкурент, другите са ни опоненти

На тези избори ГЕРБ са ни основен конкурент, другите са ни опоненти. Това каза председателят на ПП АБВ и президент на България в периода 2002-2012 Георги Първанов по време на пресконференция на партията във връзка с участието й в президентските избори, съобщи Агенция „Фокус”.

„Ивайло Калфин напусна БСП, когато аз бях председател. По логиката на партийното поведение през десетилетията аз трябваше да го заклеймя, да го изключа, да му натрия носа. Но не би. Минаха 2-3 години и аз поканих Ивайло Калфин в екипа ми в президентството и работихме прекрасно. С голяма част с тези хора, с които тогава се разделихме, защото имахме друга визия за развитието на левицата с диалог, с разбиране с компромиси, ние се разбрахме отново и затова готова имахме силна левица. Но това е послание, което не очаквам да разберат онези, за които е предназначено“, заяви Първанов.

„На тези избори ГЕРБ са ни основният конкурент, другите са ни опоненти“, допълни той. „Нашата принципна полемика ще бъде по отношение на модела „Плевнелиев“, не просто към личността „Плевнелиев“, там няма какво да спорим“, отбеляза той. „Не е проблемът да сменим един посочен и назначен президент с друг, защото това, което ни се предлага на „Позитано“ е същото“. Свалиха от палтото военните пагони и си сложиха партийните пагони“, коментира Първанов.
„Бойко Борисов е министър-председател. Ако бъде кандидат за президент сигурно основната част на полемиката ще бъде с него. Ние като парламентарна група, като партия и като коалиция няма да простим нито една грешка на правителството, без това да означава, че ще водим някаква самоцелна битка “, каза още той.

Сподели:

Коментари (0)

Ивайло Мирчев: Престъпният модел в българската политика трябва да бъде разрушен

Ивайло Мирчев: Престъпният модел в българската политика трябва да бъде разрушен

“Правителството подаде оставка, но моделът си стои. Едно хубаво нещо се случи миналата година - стотици хиляди граждани излязоха по площадите на България."

 Екатерина Михайлова: Ако Радев подаде оставка, за да участва в изборите - първо трябва да назначи служебен кабинет

Екатерина Михайлова: Ако Радев подаде оставка, за да участва в изборите - първо трябва да назначи служебен кабинет

"Не е сериозно да отиваме на избори и да не знаем как се гласува. Правилата не се правят за депутатите, а за гражданите. Ние не знаем точно как ще се гласува."

Велислава Делчева: Не съм търсена от Радев за поста на служебен премиер

Велислава Делчева: Не съм търсена от Радев за поста на служебен премиер

През последните месеци е попадала на случаи, в които търговци не са спазили закона за еврото.