14 Юли, 2026

ГЕРБ бие убедително Станишев (обновена)

ГЕРБ бие убедително Станишев (обновена)

 ГЕРБ печели убедително изборите за Европейски парламент. Разликата между партията на Борисов и БСП е цели 12%. Това сочат междинните данни, публикувани на сайта на Централната избирателна комисия при обработени 74,9% протоколи:

 ГЕРБ - 31,08%,

„Коалиция за България” - 18,86%,

 ДПС – 16,51%,

 „България без цензура” – 10,69% 

Реформаторски блок – 6,37%. 

Това каза за Агенция „Фокус” Камелия Нейкова, говорител на Централната избирателна комисия (ЦИК). Относно изборните резултати от гласуването в чужбина, Нейкова заяви, че са обработени почти 100% протоколите и се очаква 1 протокол, като действителните гласове са 24 хиляди.

На въпрос, свързан с приемането на протоколи, Нейкова каза: „В ЦИК не е пристигнала нито една Районна избирателна комисия, която да предава своите протоколи. Вероятно комисиите са се забавили, заради повечето информация, която трябва да се попълва в протоколите на секционните избирателни комисии, така че ги очакваме да пристигнат в днешния и в следващите дни, тъй като до сряда, ние трябва да приемем всички протоколи, и да обявим изборните резултати”.

Сподели:
Мирчев: Радев целенасочено оставя България извън новата европейска отбрана, тласка страната към "сивата зона" на Европа

Мирчев: Радев целенасочено оставя България извън новата европейска отбрана, тласка страната към "сивата зона" на Европа

Напълно неприемливо е България доброволно да напуска масата, на която се решават въпроси от пряк национален интерес - общата европейска сигурност и консолидация на способностите на Европа да се противопоставя на различни форми на агресия

ДБ: Дипломация без сила е покана за диктат, а празен стол не е нашият национален интерес

ДБ: Дипломация без сила е покана за диктат, а празен стол не е нашият национален интерес

"Не е вярно и че Коалицията на желаещите цели единствено „удължаване на конфликта“, както заявява Радев". Той прие поканата за парада във Франция, но отказа срещата, на която се вземат решенията. Така България присъства на церемонията, но отсъства от политиката, където столът ни е празен, декларират от Обединение "Демократична България"

"Възраждане" искат изслушване на Шишков и Тодоров заради разбитите пътища в страната

"Възраждане" искат изслушване на Шишков и Тодоров заради разбитите пътища в страната

Партията на Костадинов се аргументира искането си със зачестилите пътни инциденти, при които товарни автомобили разкъсаха защитните мантинели и причиниха тежки катастрофи

Коментари (0)