Утре внасяме поредния вот на недоверие. Сега пишем мотивите и ще го внесем утре. Това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов пред журналисти в парламента за предвидения нов вот на недоверие, съобщи Фокус.
Попитан, за каква политика ще е вотът, Борисов заяви: „Затова, за което предупреждаваме многократно, че са се подготвили да вземат още над 3 млрд. дълг.
Вместо да си оправят събираемостта, да се преборят с контрабандата, тръгват по-най-лесния начин да задължават следващите поколения с милиарди. Тотален провал”.
„Това правителство единственото, което може да прави, е да изобличава Брюксел, че работи против България. Сутринта слушах Явор Куюмджиев – той вече открито говори срещу ЕС. Ако това правителство продължи да стои, нищо чудно и да предложат в един момент да напуснем съюза. За съжаление, всеки ден стоене на това правителство, генерира нови дългове, огромни при това и непоправими щети в последствие с администрацията на Брюксел за усвояването на еврофондовете”.
Още от България
Честито! Кабинетът Радев одобри решение за 30 % увеличение на винетките от 1 август
Годишната винетка се предвижда да струва 64,50 евро вместо 49,60 евро
Стоянов твърди, че от Пентагона го посъветвали да поддържаме руските МиГ-29
„Tвърденията, че в момента с F-16 може да се носи бойно дежурство, са, меко казано, странни“
ДБ: Днес видяхме какво се случва в държавата, когато цялата власт е в ръцете на една партия и един човек – Румен Радев
"На президентските избори през есента трябва да бъде избран президент, който не осигурява такава концентрация на власт”, заяви съпредседателят на “Да, България” Божидар Божанов