19 Август, 2026

ГЕРБ и Бундестагът с обща стратегия по темите сигурност и съдебна реформа

ГЕРБ и Бундестагът с обща стратегия по темите сигурност и съдебна реформа

Заместник-председателят на Фракцията на ХДС/ХСС в Бундестага и бивш федерален вътрешен министър на Германия Ханс-Петер Фридрих поздрави зам=-председателя на ГЕРБ Цветан Цветанов с избирането му за председател на парламентарната група на най-голямата партия в 43-то Народно събрание. 

Това стана по време на работна среща между Цветанов с Фридрих в Брюксел в рамките на Срещата на високо равнище между председателите на парламентарни групи от националните парламенти на страните-членки на Европейския съюз. Зам.-председателят на Фракцията на ХДС/ХСС изпрати поздрави и на българския премиер Бойко Борисов за спечелването на парламентарните избори и за всички положени усилия за формирането на стабилно правителство.

Ханс-Петер Фридрих, който отговаря за връзките на германския Бундестаг с Брюксел, с националните парламенти и партиите-членки на ЕНП, покани Цветан Цветанов да посети Германия, за да се срещне с председателя на Фракцията на ХДС/ХСС и с представители на вътрешната и външната комисии в Бундестага. Целта на срещите е да се координират бъдещи съвместни действия между партията-мандатоносител в България в лицето на ГЕРБ и Бундестага. Сред първите теми, по които ще могат да работят съвместно инициативи представители на ПГ на ГЕРБ и на Фракцията ХДС/ХСС са реформите в сектора „Сигурност“, съдебната реформа и гарантирането на финансовата стабилност и икономическото развитие.

От своя страна председателят на ПГ на ГЕРБ Цветан Цветанов благодари за поздравленията и прие поканата да посети германския Бундестаг.

Сподели:
Радев: Пет вертолета и „Спартан“ са в готовност в случай на опустошителни пожари

Радев: Пет вертолета и „Спартан“ са в готовност в случай на опустошителни пожари

Премиерът подчерта, че са взети превантивни мерки и институциите работят с повишена отговорност към обществото

Бутат 20 незаконни строежа в Стара Загора

Бутат 20 незаконни строежа в Стара Загора

Старозагорският кмет каза, че действията на Общината не са свързани с етническата принадлежност на живеещите в квартала, а с необходимостта да се спазва законът

Пловдивската полицията разследва жестоко убийство на млад мъж в Съединение

Пловдивската полицията разследва жестоко убийство на млад мъж в Съединение

По първоначални данни след като жертвата е била убита, тялото е разфасовано. Трупът е престоял няколко дни в чувал и е открит снощи.

Коментари (0)