29 Декември, 2025

ГЕРБ: Миков да подаде оставка

ГЕРБ: Миков да подаде оставка

 

В съобщение до медиите партията на Борисов мотивира своето искане, като се аргументира, че в парламентарната практика е недопустимо председател на парламента еднолично с устна заповед да налага едно или други свое решение. 

"Абсолютно недопустимо е председателят на Народното събрание Михаил Миков да отменя чрез телефонен апел пленарно заседание на Народното събрание. Редовни заседания могат да бъдат отменяни само с изрично решение на пленарната зала на парламента и Михаил Миков категорично не разполага с никакви законови правомощия да призовава депутатите да не идват за заседание. Заради очевидната некомпетентност на Михаил Миков и диктаторското му поведение, което потъпква демократичните устои, от ПП ГЕРБ настояваме председателят на Народното събрание да подаде оставка.

От ПП ГЕРБ заявяваме, че поведението на председателя на Народното събрание Михайл Миков е поредното доказателство за управленческата немощ на мнозинството на БСП, ДПС и Атака. С действията си от вчерашния ден и апела на г-н Миков, тези хора за пореден път доказват, че парламентът не може да работи и кредитът на доверие към него е окончателно изчерпан. Поради изчерпването на всички възможности за диалог в парламента, от ПП ГЕРБ настояваме за бързо свикване на Консултативния съвет по национална сигурност към президента, където да бъде проведен конструктивен диалог между политическите партии и да бъде определена дата за предсрочни парламентарни избори в рамките на 2013 година", се казва в съобщението на ГЕРБ, изпратено до медиите.

 

Сподели:

Коментари (0)

„Гардиън“:   В България дезинформационни кампании, свързвани с Русия, засилват недоверието към еврото

„Гардиън“: В България дезинформационни кампании, свързвани с Русия, засилват недоверието към еврото

"Напрежението се пренася и в парламента, където представители на крайнодясната и проруска партия „Възраждане“ се противопоставят остро на присъединяването към еврозоната", пише изданието

Майстор възроди занаят, забранен със султански указ от 1821–1826 г.

Майстор възроди занаят, забранен със султански указ от 1821–1826 г.

Изработката на едно оръжие може да отнеме повече от месец – зависи от модела, украсата и сложността. При Христо всичко се прави от А до Я.

Времето на 28 декември: Ще духа силен и бурен запад-северозападен вятър

Времето на 28 декември: Ще духа силен и бурен запад-северозападен вятър

Над планините облачността ще бъде променлива, по-често значителна. Главно в Стара планина ще има превалявания от сняг