14 Декември, 2025

ГЕРБ първи прекрачиха прага на ЦИК

ГЕРБ първи прекрачиха прага на ЦИК

Бившият вътрешен министър Цветан Цветанов първи прекрачи прага на Централната избирателна комисия, за да подаде документите на ГЕРБ за участие в изборите на 5 октомври. Млади гербери две седмици са пазили ред, за да може документите да бъдат подадени преди всички.

Тук сме от 3 август, в дъжд, слънце, бури, сменяме се по двама души на 4 часа, казаха младежи от партията на Бойко Борисов. Към тях се присъединили по-късно и представители на Реформаторския блок.

Днес нашите амбиции са много по-големи. Борим се за първи резултат, но с голяма разлика и с депутати над 121. Това каза заместник-председателят на ПП ГЕРБ и председател на Националния предизборен щаб на партията Цветан Цветанов, пред журналисти, след като регистрира ПП ГЕРБ за предсрочните парламентарни избори. „Искам да благодаря на МГЕРБ, защото това е тяхна инициатива от 2007 година, когато за първи път участвахме на европейския вот. Мисля че това, което те правят като гражданска инициатива, трябва действително да се замислим за младите хора и да правим политики, за да могат те да останат в България”, заяви Цветанов. Той посочи, че от всички структури са събрали над 40 хил., а 41 хил. са подписите, които са постъпили в централата по указанията, които бяха изпратени, но за първите 24 часа те бяха 24 хил.

„ГЕРБ ще търси диалог с други десни партии и при мнозинство”, каза още Цветанов и подчерта, че ГЕРБ има нужда от подкрепа на десни партии, които са от семейството на ЕНП, за да може да взима силни решения и "за да можем да направим едно силно правителство с министър-председател Бойко Борисов". 

„По отношение на листите имаме яснота. Ние сме първата партия, която първа направи своите общински и областни събрания. Номинациите приключиха преди 2 седмици. В момента се прави финализиране на листите и последната дума ще бъде на председателя на партията. До 20-25 август ще бъдем готови”, допълни още Цветан Цветанов.

Сподели:

Коментари (0)

14 декември: Слънце, мъгли и високи температури

14 декември: Слънце, мъгли и високи температури

Времето на 14 декември ще бъде меко за сезона. Сутрешни мъгли ще отстъпят място на слънцето. Температурите ще достигнат 12 градуса, в София - около 9°.

Станишев: Ако бях премиер, не бих подал оставка в такава ситуация

Станишев: Ако бях премиер, не бих подал оставка в такава ситуация

Бившият премиер очаква в изборната надпревара да се включат нови политически субекти. И е уверен, че само чрез активно участие в изборите може да има някакво по-сериозно разместване

Надежда Йорданова: Ще се борим за първия мандат и парламентарно мнозинство

Надежда Йорданова: Ще се борим за първия мандат и парламентарно мнозинство

Депутатът от "Да, България" потвърди позицията на ПП-ДБ, че правителство с участието на формацията в този парламент е невъзможно