17 Май, 2026

ГЕРБ поиска касиране на изборите в село Изгрев

ГЕРБ поиска касиране на изборите в село Изгрев

Кандидатът от ГЕРБ за кметския пост в село Изгрев Валентин Георгиев внесе жалба в Административен съд – Благоевград. От партията на Бойко Борисов поискаха касиране на изборите.

Той загуби още на първия тур битката с независимия кандидат Йордан Китанов, който бе подкрепен от БСП. За победителя, който е полицай, бяха отчетени 192 действителни бюлетини, за Георгиев -159, за останалите двама кандидати гласуваха по-малко от 20 души. На практика Китанов спечели на първи тур благодарение на 1 глас.

Протоколът в СИК е подписан чак в 00,45 часа на 17 март. Смущаващо е, че 50 от общо 400 бюлетини са със спорен вот. Но са отчетени като действителни. По-малко са и подписите в списъците от броя на отчетените бюлетини", заяви лидерът на ГЕРБ в Благоевград Йордан Андонов. С натиск и викове се е определяло коя бюлетина е действителна, твърди той.

Общинският шеф припомни, че в деня за размисъл жители на селото са заставяни да гласуват за Китанов под заплахата, че няма да получат дърва за огрев. В самия изборен ден активисти на БСП са плащали за телефонно заснет вот. Членове на столетницата са агитирали в района на кметството.

Ще настояваме за ръчно броене на бюлетините в съда. Нарушенията не са едно и две, затова вярвам, че магистратите ще имат достатъчно основания да касират частичните избори за кмет в село Изгрев", каза още лидерът на ГЕРБ.

Сподели:

Коментари (0)

Катастрофа между два тира блокира Прохода на Републиката

Катастрофа между два тира блокира Прохода на Републиката

По пътното платно има разлято гориво. Екипи на полицията пренасочват леките автомобили през прохода Шипка.

Посрещане на Дара на летището и с телевизионно студио "Урокът "Bangaranga"

Посрещане на Дара на летището и с телевизионно студио "Урокът "Bangaranga"

Очаква се пресконференция с първите думи на певицата след победата във Виена от 17.00 часа по БНТ 1, а в 17.30 часа ще има и извънредна емисия

Борисов: Пресмятат цената на охраната, забравят, че 14 млрд. съм вкарал в бюджета за година

Борисов: Пресмятат цената на охраната, забравят, че 14 млрд. съм вкарал в бюджета за година

Вината е в мен, че подцених това, което идва в мрежите. Гледайте "Магьосникът от Кремъл", ще разберете изключително много неща. Умело ни закачиха с ДПС, а ние правихме само добри работи тогава, заяви лидерът на ГЕРБ