21 Май, 2026

ГЕРБ праща аферата “Хохегер” в комисията на Сидеров

ГЕРБ праща аферата “Хохегер” в комисията на Сидеров

До края на деня сигнал по същата тема депутатите на Борисов ще внесат и при главния прокурор Сотир Цацаров, който  съдържа доклада на временната комисия „Хохегер” в миналия парламент.

По думите на депутатът Димитър Главчев към него са приложени и доклади на АДФИ, Сметната палата, стенограми на МС и договор за плащане на австрийския лобист.

ГЕРБ припомниха, че самият Хохегер беше осъден във Виена миналата седмица на две години затвор.

„Аферата „Хохегер” се забравя, както тандемът Николов-Стойков или скандала Батко и Братко”, коментира бившата министърка на здравеопазването Десислава Атанасова.

Тя изрази надежда, че комисията на Волен Сидеров и главният прокурор ще дадат скоро отговор на нужните въпроси.

Това е вторият сигнал на ГЕРБ до прокуратурата в рамките само на няколко дни.

В сряда депутатите сезираха Цацаров и заради забавяне на икономическото министерство в действия около арбитража за "Белене" в Париж.

 

Сподели:

Коментари (0)

Николай Нанков:  Министър Шишков да излезе от предизборната реторика и да работи

Николай Нанков: Министър Шишков да излезе от предизборната реторика и да работи

"Министър Шишков има уникалния шанс да бъде първият регионален министър от 20 години насам с пълен, непрекъсваем 4-годишен мандат, в рамките на който да реализира всичките си планове, да укрепи всички свлачища, да ремонтира всички пътища и да изпълни всичко, което обещаваше"

Утре започват преговори с "Боташ",  но  властта иска време, за да анализира предложенията ни

Утре започват преговори с "Боташ", но властта иска време, за да анализира предложенията ни

Договорът с "Боташ" е действащ, забеляза зам.-министърът на енергетиката Кирил Темелков.

България щяла да разработи собствено предложение за бъдещето на „Лукойл-Нефтохим“

България щяла да разработи собствено предложение за бъдещето на „Лукойл-Нефтохим“

„По отношение на рафинерията, да, получиха се дерогации, все пак трябва да имаме предвид и институционалните компетентности“, каза министър Петрова.