Кметът на община Елин Пелин Йордан Йорданов остава на поста си, съобщиха от пресцентъра на ПП ГЕРБ.
Йордан Йорданов не е отстранен от длъжност, тъй като няма такова решение на съда. Информацията за неговото отстраняване бе подадена в няколко столични редакции от анонимни представители на общината.
От пресцентъра на ПП ГЕРБ уточняват, че отстраняването на кмет става възможно след влязло в сила решение на съда или след решение на Общинската избирателна комисия. От там са категорични, че слуховете за неговото отстраняване имат за цел всяването на предизборно напрежение.
Още от България
Бюджетът „Радев“ поставя под въпрос самата устойчивост на държавните финанси
Дефицит от 5,7% от БВП, нов дълг до 10,1 млрд. евро и капиталови разходи над 9 млрд. евро очертават модел, който разчита повече на заемно финансиране, отколкото на реформи и фискална стабилност.
Божанов: Щом няма да сме в Коалицията на желаещите, явно основаваме Коалиция на назландисващите се
"Трябва да засилим автоматизирания контрол. В НЗОК има достатъчно бази данни и чрез изкуствен интелект и ясни правила да бъдат откривани аномалии"
Анализатор: Кабинетът нарочно излъчва разнопосочни послания във външната политика - това работи само до един етап
"За съжаление, това води не само до объркване, но и до отблъскване на чуждите партньори на България"