24 Август, 2026

ГЕРБ предлага създаването на комисии за картелите и за Бобов дол

ГЕРБ предлага създаването на комисии за картелите и за Бобов дол

ГЕРБ ще предложи създаването на анкети комисии за разследване на картелите в горивата и за ситуацията в Бобов дол. БСП също внесе искане за създаване на временна анкетна комисия за картела на горивата, което е подписано от 80 депутати от БСП, ДПС, АБВ, "Атака", Патриотичния фронт, БДЦ, както и от независими.

"Каним всички политически сили да се присъединят към формираната от нас временна комисия за разследване на картелите", каза заместник-председателят на ГЕРБ Цвета Караянчева. Искам най-отговорно да заявя, че нито един от БСП не е дошъл при нас да ни покани да се подпишем в тази подписка, добави Караянчева. 

Според нея за пореден път БСП се опитват да вземат определена инициатива, за да могат предизборно да я използват и да очернят присъствието на ГЕРБ и инициативите ѝ. "СледпромянатанасъставанаКомисиятазазащитанаконкуренцията (КЗК) по разследването на картелите нещата вече имат своя позиция и линия, и има развитие", каза още Караянчева. Преди седмицаКЗК съобщи, че има убедителни доказателства за картелмежду шест от основните вериги бензиностанции - "Шел", "Еко", OMV, "Петрол", "Нис петрол" и "Лукойл България", и до месеци ще наложи глоби.

Управляващата партия събира подписи и за друга анкетна комисия, която да разследва историята около концесията на мина "Бобов дол", където миньори стачкуваха заради неизплатени заплати. За това съобщи най-младият депутат в парламента Георг Георгиев. Той припомни, че концесията е дадена по времето, когато лидерът на БСП Корнелия Нинова беше в ръководството на Министерството на икономиката.

Сподели:
И русофилът ген. Шивиков е с амбиции за президентството - като подгласник на Георги Димов

И русофилът ген. Шивиков е с амбиции за президентството - като подгласник на Георги Димов

Кандидатурите им ще бъдат обявени официално утре, в парк-хотел „Москва“

Най-малко 14 танкера от руския сенчест флот са плавали в български води от началото на годината

Най-малко 14 танкера от руския сенчест флот са плавали в български води от началото на годината

Анализираните кораби са определени като рискови заради манипулиране или изключване на системите за автоматична идентификация, чести промени на флагове или собственици, липса на адекватни застраховки и движение към пристанища на авторитарни режими като Русия и Иран

Посланикът на Украйна Олеся Илашчук: Войната не успя да ни пречупи — благодарим на България, че е с нас!

Посланикът на Украйна Олеся Илашчук: Войната не успя да ни пречупи — благодарим на България, че е с нас!

Украйна и световната общност заедно са способни да спрат безумието на военната агресия на русия. Нито един диктатор няма право да прекроява граници с кръв. И нито един народ не трябва да преговаря за това, каква част от своята свобода трябва да пожертва, за да спре най-накрая агресоръ

Коментари (0)