13 Април, 2026

ГЕРБ, Реформатори и патриоти все по-близо до кабинет

ГЕРБ, Реформатори и патриоти все по-близо до кабинет

Това заяви на брифинг Томислав Дончев от ГЕРБ след продължилите над 7 часа преговори в парламента.

Това, което коментираме в момента, е на база за търсене на по-широка парламентарна подкрепа. Дали би могло да има още един, ще го научим утре”, заяви той.

Дончев посочи, че са правили компроми. Предстои тази нощ документът да бъде окончателно редактиран, а утре медиите ще разполагат с него. 

"Това не е работа по технологията "най-малкото общо кратно". Опитали сме се да намерим необходимия, разумен компромис, водени от отговорността и ангажимента да имаме работеща конструкция", подчерта Дончев.

На лице е достатъчно съгласие, както да се сформира правителство, така и то да има своята програма, посочи от своя страна съпредседателят на Реформаторите Радан Кънев, който участва в разговорите, цитиран от  Фокус.

„Убеден съм, че в настоящето НС това е пътят към най-добрия възможен компромис и най-добрите рамки на управление“, допълни Кънев.

По думите на съпредседателят на „Патриотичният фронт НФСБ – ВМРО” Валери Симеонов интересите на България бяха поставени над партийните, обнадежден от посоката на разговорите, които продължават повече от 7 часа.

В тази нова за България форма на договаряне дава вече първите си резултати. Ще бъда много по-доволен, ако след една година се поздравим с резултати и в това отношение изразявам оптимизъм, че когато се поставят интересите на България над партийните, резултати ще има, заяви Симеонов.

Окончателно решение за подкрепа на програмната декларация има, следователно ще има и на правителството. Това каза след 7-часовите преговори за съставяне на нов кабинет между ГЕРБ, Реформаторския блок и „Патриотичния фронт – НФСБ и ВМРО“ съпредседателят на „Патриотичния фронт – НФСБ и ВМРО“ Валери Симеонов.

„Основните изисквания на ПФ са залегнали в програмата. Няма да участваме с полититически фигури, ако има нужда от експерти, ще предложим. Няма да бутаме хора на някакви ръководни постове“, каза Валери Симеонов.

Сподели:

Коментари (0)

Задържаха водач на камион, блокирал умишлено движението в тунел "Витиня"

Задържаха водач на камион, блокирал умишлено движението в тунел "Витиня"

Изпълнителна агенция „Автомобилна администрация“ започват проверка на транспортната фирма. От институциите заявиха, че ще реагират строго на такива действия.

Енергийният министър открива Национално хранилище за радиоактивни отпадъци

Енергийният министър открива Национално хранилище за радиоактивни отпадъци

В него ще бъдат съхранявани ниско- и средноактивни отпадъци от промишлеността, медицината и бита; отпадъци, генерирани при извеждането от експлоатация на I-IV блок на АЕЦ „Козлодуй”

Километрична опашка от коли на АМ „Хемус“ заради камион, запречил движението в тунел

Километрична опашка от коли на АМ „Хемус“ заради камион, запречил движението в тунел

От АПИ твърдят, че шофьорът на камиона умишлено е спрял в тръбата за София на тунел „Витиня“ на АМ „Хемус“ и е затруднил движението