"Депутати от ГЕРБ са подготвили петиция, в която се настоява тоталитарните режими в България през 20-и век да бъдат включени в учебниците по история", съобщи в кулоарите на парламента депутатът Методи Андреев.
Подписи до момента са положили 60 народни представители от ГЕРБ.
Петицията ще бъде раздадена и на останалите политически сили в Народното събрание. Те ще имат възможност да се присъединят към нея до следващата сряда, след това ще бъде връчена на министъра на образованието.
"България остана единствената страна от бившия соцлагер, в която близкото минало не се преподава на подрастващите", обясни мотивите на инициаторите Андреев.
Още от България
Зеленски призна колко често плаче
"Винаги ми е тежко, когато връчвам ордени на майки и бащи, загубили децата си. В такива моменти действително често плача“, разказа украйнският президент
Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония
По време на дебата в Страсбург български евродепутати коментираха текстовете в доклада и изпълнението на ангажиментите, заложени в преговорната рамка на Северна Македония с ЕС
Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва
Той напомни, че резултатът от досегашния подход е два президентски мандата за Радев и сега пълно мнозинство за ПБ: „Само идиоти или злонамерени хора правят това“