18 Май, 2026

ГЕРБ с тотална победа – печели частичните избори в пет населени места

ГЕРБ  с тотална победа – печели частичните избори в пет населени места

Хората вярват на реалните политики, а не на компроматите, казва Цветан Цветанов

ГЕРБ е големият победител в частичните избори, които днес се проведоха в 10 населени места в страната. Към този момент партията на Борисов вече има свой кмет в община Трън, където убедително печели Цветислава Цветкова. Тя е получила 1353 гласа в подкрепа на своята кандидатура, а досега беше временно изпълняващ длъжността кмет. 

До изборите в Трън се стигна след като кметът Станислав Николов подаде оставка, тъй като е подсъдим за катастрофа с дете от преди няколко години. 
В община Вълчи дол, област Варна, победител също е претендентът на  ГЕРБ Георги Тронков, който победи съперника си от БСП. 

До частичните избори се стигна след внезапната смърт на кмета Тошко Янев през месец май.

ГЕРБ има вече свои кметове и в селата Генерал Киселово, където Калина Христова побеждава със 103 на 17 гласа,  в Цани Гинчево бият със 78%, а в Ракево ГЕРБ отстрани с победа кандидата на БСП.

В селата Чукарка, община Айтос и Попович, община Бяла ГЕРБ отиват на балотаж срещу ДПС и БСП. 

В села Нивянин, община Борован и село Скалак, област Бургас ДПС печели кметския пост от първи тур. 

Поздравявам всички структури и жителите на тези населени места, които устояха на политическите атаки и компроматната война, като за пореден път дадоха доверието си на партия ГЕРБ. Избирателите не се поддадоха на провокациите и фалшивата пропаганда на нашите опоненти, а заложиха на реалните политики, които ГЕРБ реализира. Тези резултати са доказателство, че БСП не е алтернатива за управление на страната. това заяви пред Faktor.bg зам.-председателят на партията Цветан Цветанов. 

Сподели:

Коментари (0)

Лаура Кьовеши за българския прокурорски възел, разтърсил Европейската прокуратура

Лаура Кьовеши за българския прокурорски възел, разтърсил Европейската прокуратура

"Не бих казала, че митът, че източните държави са по-корумпирани от западните, е истина. А след тези години в Европейската прокуратура, когато виждам какво се случва днес в 24 държави членки, а в началото бяха 22, много пъти съм казвала, че няма чисти държави", заяви европейският главен прокурор

DARA кацна в София след триумфа на „Евровизия 2026“

DARA кацна в София след триумфа на „Евровизия 2026“

Българската изпълнителка е посрещната от фенове и журналисти на Терминал 2 на летище „Васил Левски“

Катастрофа между два тира блокира Прохода на Републиката

Катастрофа между два тира блокира Прохода на Републиката

По пътното платно има разлято гориво. Екипи на полицията пренасочват леките автомобили през прохода Шипка.