7 Декември, 2025

ГЕРБ се регистрираха първи в ЦИК

ГЕРБ се регистрираха първи в ЦИК

В ЦИК започна регистрацията на партиите за местните избори на есен. 

От дни пред вратата на Централната избирателна комисия място пазеха младежите от ГЕРБ, защото партията иска да се регистрира винаги първа. И точно в 09:00 часа Цветан Цветанов влезе вътре с папките и документите.

Традицията ГЕРБ да се регистрират първи в ЦИК е вече 10 години. 

Днес Цветанов внесе в комисията 9999 подписа и се похвали пред насъбралите се журналисти, че само за 4 дни са събрали над 3200 подписа. 

Цветанов коментира, след като излезе от ЦИК, действията на БСП и това, че млади социалисти са носили вода на младежите от ГЕРБ, които са пазели ред за регистрация за предстоящите местни избори.

Той пожела на левите да участват в битки, а не само да носят вода.

Цветанов изрази надежда този път БСП наистина да се включи активно в предизборната битка. 

Цветан Цветанов обясни още пред журналистите, че за ГЕРБ никога не е било важно просто да побеждават на изборите. По думите му, по- важното за партията е да създават устойчиви политики, които помогнаха за развитието на Стара Загора и Бургас. 

Той изрази надежда подобно бъдеще да имат и Видин, Монтана, Враца. 

Цветанов напомни, че в момента ГЕРБ имат 14 кметове на областни градове и поясни, че ще бъде много добре, ако бройката им се увеличи на 16 -18, като се разшири влиянието им в Северозападна България. 

Цветанов информира, че в две общини ГЕРБ ще бъдат в коалиция с Реформаторите, а в Кюстендил в широка коалиция, която ще подкрепи Петър Паунов. 

Сподели:

Коментари (0)

Делян Добрев: В новия бюджет е отразено всичко, което иска протестът

Делян Добрев: В новия бюджет е отразено всичко, което иска протестът

Той подчерта, че за новия бюджет е постигнат изненадващ синхрон между работодатели и синдикати: „Всички промени са подкрепени както от работодателите, така и от синдикатите. Няма никой в тази държава, който е на институционално ниво и да е против този бюджет.“ 

Киселова: Никога улицата не може да замени парламентарната трибуна

Киселова: Никога улицата не може да замени парламентарната трибуна

„Напрежението през последната година не е спадало, но моето усилие беше тези процеси да протичат в рамките на НС“

Влекачи са в готовност да изтеглят танкера от сенчестия флот на Русия, блокиран в наши води

Влекачи са в готовност да изтеглят танкера от сенчестия флот на Русия, блокиран в наши води

"Подготвени са два влекача, които са готови да отидат и да го изтеглят на вече съвсем безопасно място. И разбира се, да се види какво превозва този кораб."