14 Май, 2026

ГЕРБ: Ще работим за преодоляване на междурегионалните различия

ГЕРБ: Ще работим за преодоляване на междурегионалните различия

В програмата на ГЕРБ сме заложили специален раздел за Северозападна България. През последните 25 години в този регион нищо съществено не се е случило. Ето защо в управленската програма на ГЕРБ е предвидено тук да се инвестират 1 милиард лева годишно с една единствена цел – да се преодолеят междурегионалните различия и да започне икономиката да работи, да има достъпно здравеопазване и качествено образование.

Това каза водачът на листата на ГЕРБ-Монтана Десислава Атанасова пред гражданите на град Лом. Заедно с останалите кандидат-депутати от листата Златко Тодоров, Петър Якимов, Росен Белчев, Веселин Николов, Калин Хайтов и Тони Ралчев те разговаряха с жителите на крайдунавския град и кв. Младеново.

„Ние сме гаранция за развитието на Северозападния регион. Не само аз, но и моите колеги, водачите на листите за областите Видин и Враца – Ивайло Московски и Петя Аврамова ще работим за това, младите хора да се върнат тук, по родните си места, а това ще стане чрез активни мерки в различни секторни политики“, каза Атанасова.

Тя подчерта, че няма да дават обещания за откриването на 250 000 работни места, а ще работят за привличането на повече европейски средства и да създадат условия за развитието на икономиката в този край.

„И аз и моите колеги сме наясно, че това ще стане само тогава, когато има стабилно правителство, за да може да работи в тази посока“, категорична бе Десислава Атанасова.

Нейният колега Ивайло Московски, водачът на листата на ГЕРБ-София област, посочи, че е време всички да се заловим за работа, а това означава – реформи и решителни действия за промяна в проблемните обществени сектори на всички нива.

Днес кандидат-депутатът от ГЕРБ е при жителите на Сливница и Констинброд, за да представи програмата на партията и чуе проблемите на хората, които живеят в селищата на област София.

Той подчерта, че в последната година България е загубила много време в лутане и политически експерименти. Крайно време е да се промени средата за развитие на бизнеса и живота на гражданите, а това е свързано до голяма степен с реализацията на пътни и ЖП инфраструктурни проекти и продължи изпълнението на всички оперативни програми, които бяха спрени.

„Ще работим за реализирането на проектите автомагистралата „София-Калотина“ и ЖП линията „София –Драгоман“, което е изключително важен проект за жителите на Сливница“, посочи още Ивайло Московски.

Сподели:

Коментари (0)

Вили Лилков: Демонтажът на ПСА трябва да продължи - и да се обяви конкурс за Княжеската градина

Вили Лилков: Демонтажът на ПСА трябва да продължи - и да се обяви конкурс за Княжеската градина

"Тези пространства имат друг смисъл и те трябва да бъдат развивани."

Радев прави нови кадрови рокади: Шестима заместник-министри влизат в кабинета

Радев прави нови кадрови рокади: Шестима заместник-министри влизат в кабинета

Кадровите промени се случват в момент, когато правителството се опитва да стабилизира администрацията и да засили контрола върху ключови ресори

Стойчо Стойчев: Моделът от последните пет години беше на безтегловност и безвластие, не Борисов-Пеевски

Стойчо Стойчев: Моделът от последните пет години беше на безтегловност и безвластие, не Борисов-Пеевски

"Ако трябва категорично да се доказва някакъв модел, това е липсата на мнозинство, липсата на редовни управления - в тази слаба институционална среда много спекуланти успяха да забогатеят на гърба на обикновените потребители“