10 Април, 2026

ГЕРБ скочи срещу парламентарния тоталитаризъм, иска оставката на Мая Манолова

ГЕРБ скочи срещу парламентарния тоталитаризъм, иска оставката на Мая Манолова

 

 „Искаме да внесем искане за освобождаване на Мая Манолова за системно нарушаване на правилника, създаване на обстановка, нехарактерна за работата на такъв орган на държавата. Всеки ден се нарушават процедура след процедура. Днес Народното събрание достигна своите низини след това, което се случи. Не беше отнета думата на народен представител, който влиза в личното пространство на друг народен представител по недопустим начин", посочи Главчев.

Според него атмосферата Народното събрание да не може да работи се задава от ръководството на Народното събрание, на г-жа Манолова, която системно не дава думата за изказване на представители на ГЕРБ. Тя си позволява изказвания и обяснения, които са абсолютно ненужни. Председателят на НС е пръв сред равни, какво остава за заместник-председателите, атакува Главчев.

До острата реакция на ГЕРБ се стигна след като депутатът от "Атака" Павел Шопов обвини колежката си от ГЕРБ Нели Петрова, че е в парламента заради трагедията с дъщеря ѝ Лора, която загина блъсната от мотор на пешеходна пътека във Варна. По-късно атакистът се извини от трибуната на Народното събрание. Мая Манолова пък обясни, че Павел Шопов беше наказан със забележка и помоли всички да се придържат към обсъжданата тема в парламента.

От ГЕРБ недоволстват още, че непрекъснато са възпрепятствани и не могат да дебатират по актуални теми, както се случи с обсъждането на бюджета.

Според опозицията БСП, ДПС и Атака връщата страната и парламентаризма в тоталитарното минало.

Сподели:

Коментари (0)

Планирана ротация на американски военнослужещи на полигон „Ново село“

Планирана ротация на американски военнослужещи на полигон „Ново село“

Общо 625 военнослужещи ще пристигнат на летище Варна, откъдето ще бъдат транспортирани до съвместното българо-американско съоръжение на Учебен полигон „Ново село“

Облаци и дъжд, в планините на места ще превалява сняг

Облаци и дъжд, в планините на места ще превалява сняг

Максималните температури ще бъдат между 10° и 15°, в София – около 10°.

Делян Пеевски: Подаваме сигнали до институции в Европа и САЩ за груба намеса на МВР в изборите

Делян Пеевски: Подаваме сигнали до институции в Европа и САЩ за груба намеса на МВР в изборите

Лидерът на ДПС и кметът на село Овчарово, област Търговище, Себахтин Зюлкярниев, който беше арестуван при акция на МВР срещу купуването на гласове