17 Юни, 2026

ГЕРБ в атака – иска предсрочни избори и ВНС

ГЕРБ в атака – иска предсрочни избори и ВНС

 

Решението на бившите управляващи е взето в знак на несъгласие с избора на Делян Пеевски за председател на ДАНС. 

Депутатът от ДПС беше избран за шеф на Агенцията по предложение на премиера Пламен Орешарски.

В 15-минутно слово от трибуната на парламента бившият вътрешен министър остро критикува мнозинството за промените в закона за ДАНС. Цветанов обвини БСП в манипулации и като организатор на протести, които силно са повлияли на резултата от вота.

Янаки Стоилов от БСП призна, че не е подкрепил избора на Пеевски за шеф на ДАНС. Той, обаче, атакува намерението на ГЕРБ да искат нови избори, защото използват случая да дестабилизират страната.

Според Янаки Стоилов, колегите му са дали кредит на доверие и тепърва новият шеф на ДАНС ще трябва да доказва дали ще работи в полза на държавата.

 

Сподели:
Облаци на запад с дъждове и гръмотевици, а на изток и на морето слънце

Облаци на запад с дъждове и гръмотевици, а на изток и на морето слънце

Има условия и за градушки. Максималните температури - между 25° и 30°, в София - около 26°.

Зеленски призна колко често плаче

Зеленски призна колко често плаче

"Винаги ми е тежко, когато връчвам ордени на майки и бащи, загубили децата си. В такива моменти действително често плача“, разказа украйнският президент

Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония

Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония

По време на дебата в Страсбург български евродепутати коментираха текстовете в доклада и изпълнението на ангажиментите, заложени в преговорната рамка на Северна Македония с ЕС

Коментари (0)