18 Юли, 2026

"Героят" от Дюнигейт Калин Тихолов става министър по инвестициите

"Героят" от Дюнигейт Калин Тихолов става министър по инвестициите

Името на Тихолов се свърза и с олигарха и оръжеен търговец Младен Мутафчийски, с когото имат общ бизнес. Архитектът е автор и инвеститор на серия скандални строителни и урбанизационни проекти по българското Черноморие.

Името на Тихолов нашумя отново в началото на тази година покрай скандала „Дюнигейт“. Оказа се, че той е автор на подробния устройствен план за застрояването на дюните в Несебър, купени евтино като земеделска земя от агроминистерството. Нещо повече, той излезе в списъка на кандидатите за придобиване на земя от земеделското министерство за строителство на хотели. Тихолов е и автор на множество подробни устройствени планове в района. “Очевидно е много добър в ПУП-овете в тези райони”, коментира саркастично тогавашният министър на регионалното развитие Лиляна Павлова.

Последно архитектът, който е преподавател в Университета по архитектура (УАСГ) в София, нашумя със скандалния хотел, построен пред базата за водни спортове на Националната спортна академия в Несебър. Видно както с просто око, така и от геодезично заснемане, поръчано от ръководството на НСА хотелът е на самия плаж, което противоречи на серия закони и на конституцията. Освен това с вратичка в закона той е бил построен много по-висок от допустимото за зоната на брега. Впоследствие преди няколко месеца парламентът въведе 5-годишна забрана за строителството в базата на НСА, от която бе изключен един-единствен строеж – този на Тихолов. Той е на обща фирма на архитекта и общинския съветник в Несебър Георги Георгиев.

Сподели:
Евакуираха десетки заради пожар край Кошарица, огънят наближи къщи

Евакуираха десетки заради пожар край Кошарица, огънят наближи къщи

Районът е бил силно задимен, което е наложило извеждането на живеещите в най-засегнатия участък

Пожар пламна в Баритна мина край Стара Загора

Пожар пламна в Баритна мина край Стара Загора

На място са изпратени шест екипа на пожарната, които работят за овладяване на стихията

Километрична тапа блокира движението между Созопол и Приморско

Километрична тапа блокира движението между Созопол и Приморско

В социалните мрежи пътуващи алармират, че в района на река Ропотамо, близо до завоя "Ставински“, се е образувало огромно задръстване

Коментари (0)