11 Февруари, 2026

Гл.секретар на МВР: Нарушаването на обществения ред в Асеновград можеше да застраши този в страната

Гл.секретар на МВР:  Нарушаването на обществения ред в Асеновград можеше да застраши този в страната

Само последните месеци има новопостъпили над 400 млади полицаи

Искам да поздравя колегите, които не бяха на празника, а бяха на протест, това е и техен празник. Те са прави да протестират. Знам какво значи да си полицай на улицата, от какво лишават себе си и своите семейства. Благодаря на колегите, които опазиха обществения ред в Асеновград, неговото нарушаване можеше да застраши обществения ред в страната.  Това заяви главният секретар на МВР Младен Маринов в „Още от деня” на БНТ. Хората останали да работя в системата при тези условия са най-мотивираните, смята той.

Опттимист съм, че на база преговори ще се направи пътна карта и ще започнат да се решават проблемите, заяви той във връзка с протестите.

Наистина мечтая полицията да работи като тази от „Местопрестъплението”, каза още Маринов. 

Само последните месеци има новопостъпили над 400 млади полицаи. Успех имаме и по отношение на статистиката, но знам, че хората трябва да се почувстват малко по-сигурни, заяви той. 
Основната причина за тежката верижна катастрофа от тази сутрин на АМ "Тракия" е намалената видимост заради гъста мъгла. Към момента нямам данни да има загинали. Една жена е в много тежко състояние, обясни главният секретар на МВР.

 
Сподели:

Коментари (0)

 „Алфа Рисърч“ : Гребенът на вълната няма да е само за Радев

„Алфа Рисърч“ : Гребенът на вълната няма да е само за Радев

"Той остава на равнището на общи формули – борба с олигархията, справедливост, съдебна реформа, независимост – но без яснота какво конкретно се предлага и как ще бъде реализирано. По външнополитическите теми двусмислеността е още по-видима", твърди Боряна Димитрова . 

Слави Трифонов: ПП–ДБ действат панически по казуса „Петрохан“ - чакат Гюров да стане премиер и да замете всичко

Слави Трифонов: ПП–ДБ действат панически по казуса „Петрохан“ - чакат Гюров да стане премиер и да замете всичко

"Те почти всички са излезли от разни НПО организации, получават пари през НПО-та, дават държавни пари на същите НПО-та и сега се сетили, че няма контрол"

Комисия на СОС отхвърли предложението площад "Александър Невски" да носи името на св. Иван Рилски

Комисия на СОС отхвърли предложението площад "Александър Невски" да носи името на св. Иван Рилски

Близо година разглеждането на предложението се отлагаше под различен предлог