18 Август, 2026

Главчев: Не сме получавали информация, че проверката срещу Станишева е приключила

Главчев: Не сме получавали информация, че проверката срещу Станишева е приключила

Много съм изненадан от информацията, че СГП е приключила още през февруари проверката срещу Моника Станишева, свързана с аферата „Хохегер” и съмненията, че може би има извършени закононарушения. От писмото на прокурор Христова, изпратено до г-жа Станишева става ясно, че копие с нейното становище е изпратено и до партия ГЕРБ, но такова писмо нито в централата, нито в парламентарната група сме получавали. Ние реално сега разбираме, че все пак проверка по нашия сигнал е имало. 

Това заяви пред Faktor.bg бившият шеф на парламентарната комисия „Хохегер”, който е и депутат от ГЕРБ Димитър Главчев. Иронично Главчев предположи, че писмото от държавното обвинение до тях вероятно се е загубило със секретните доклади, които запиля преди време бившият премиер Сергей Станишев.

По-тревожното е, че и г-н Цацаров не знае, че проверката е приключила, поне днес даде такъв сигнал с изявление по случая, въпреки, че според прокурор Христова за това е уведомена още февруари месец и ВКП, допълни още Главчев. Той коментира, че разбират за това решение на СГП пет месеца по-късно и така са изпуснали законния срок да обжалват. Въпреки това депутатите от ГЕРБ внесли сигнала до прокуратурата ще обсъждат как да реагират при сегашната ситуация.

Още по темата - чети ТУК

Сподели:
Демерджиев:  Петрохан е пресечна точка на много интереси

Демерджиев: Петрохан е пресечна точка на много интереси

Той открои имена като Искра Фидосова, политически и институционални връзки и „огромни парични преводи“, които според него трябва да бъдат проверени

Нов протест в Пловдив иска държавата да продължи  съдебната битка за Панаира

Нов протест в Пловдив иска държавата да продължи съдебната битка за Панаира

Демонстрацията е факт въпреки съобщението от Министерството на финансите, че министър Гълъб Донев е внесъл заявление във Върховния касационен съд (ВКС), с което потвърждава държавния интерес по делото

Борисов:  Като разбраха, че  Димитър Николов  ще ги бие на президентските избори,  дадоха "Евровизия" на Бургас

Борисов: Като разбраха, че Димитър Николов ще ги бие на президентските избори, дадоха "Евровизия" на Бургас

"Лятната ни столица по наше време беше средище на срещи на най-високо ниво - от Ердоган, през Жан-Клод Юнкер, Дейвид Камерън, Орбан", заяви още той

Коментари (0)