„По всеки един случай работи един юрист и един икономист - за 10 години назад какви данъци са платени, какви екскурзии в чужбина са направени, придобито имущество, платени сметки. В същото време, по конкретния случай работи и юрист, той прави анализ, след това се явява пред съда и представлява комисията", обясни Георгиев.
Той посочи и причините, поради които комисията фактически само налага запор, но не отнема имущество. „Имуществото е запорирано, ние сме го внесли в съда и сме стигнали до последната инстанция по много дела. Но за съжаление съдът спира нашите дела масово", обясни той процедурата. „Някои съдилища все пак подхождат с разбиране и вземат окончателно решение и продължаваме да отнемаме имущество. Но силно редуциран е този процес, защото много съдилища спират дела и чакат произнасянето на Върховния касационен съд", добави той.
„Получихме сигнал срещу г-н Бисеров и за първи път сформирахме съвместен екип заедно с прокуратурата. Това е една инициатива, която поехме заедно лично с главния прокурор Сотир Цацаров. Сключихме споразумение за създаване на съвместни екипи", обясни Георгиев и добави, че това се прави в случаите, когато има пране на пари. „Утре ще бъде първата среща, на която ще се набележи конкретен план какво да се прави занапред в това разследване", обяви той.
Още от България
Лъчезар Борисов: България може да привлече чужди инвеститори от автомобилния бранш
Част от партиите се страхуват да управляват, защото е необходимо да имаме максимум 3% дефицит
Ураганен вятър преобърна ТИР на подбалканския път при Сливен
Пострада голям супермаркет в града, навесът за колички е бил отнесен
Зафиров: БСП е подложена на изпитание, няма да сме изтривалка на нечистоплътни интереси
Младите хора са моралният компас