11 Януари, 2026

Гневни граждани към управляващите: Дойдохте насила, вървете си без сила

Гневни граждани към управляващите: Дойдохте насила, вървете си без сила

 

Протестиращите са блокирали движението на площад „Независимост" и по бул. „Цар Освободител". Отново се развяват български знамена, свири се със свирки и се скандира „оставка, оставка".

Сред издигнатите плакати има такива, на които пише: „БКП ни разделя от 1923 година", „Дойдохте насила, вървете си без сила", „Оставка веднага, наглеци". 

Към момента протестът в столицата протича спокойно. Но и тази вечер има подсилено полицейското присъствие.

По същото време при НДК пък се събраха поддръжници на Пламен Орешарски. Те обявиха, че вече са събрани 60 000 подписи в подкрепа на кабинета. Хората там се оплакаха, че медиите обръщат прекалено голямо внимание на протестиращите пред МС. 

Алфа е единствената обективна телевизия, тя единствено не манипулира, тя е гарант за защита на интересите на хората, коментира възрастен мъж, излязъл да протестира заедно с още 100 души до НДК в подкрепа на кабинета.

Поддръжниците на Орешарски са убедени, че правителството трябва да остане да работи поне до 100 дни, които му се полагат. Тогава ще съдят дали са изпълнили обещанията, които са дали пред обществото.

 

Сподели:

Коментари (0)

МВнР алармира: Отменят полети от и до Иран

МВнР алармира: Отменят полети от и до Иран

От ведомството припомнят, че е въведен индекс на риска за пътуванията до Иран, предупрежденията съм към наши сънародници, които пребивават там

Борисов: България е част от силна Европа, ГЕРБ отново ще е първа политическа сила

Борисов: България е част от силна Европа, ГЕРБ отново ще е първа политическа сила

Всичко, което постигнахме през 2025 г., е резултат от дългогодишната работа на нашите структури и от доверието, което хората ни гласуваха през годините

Надежда Йорданова: Сарафов не е главен прокурор, плюшените зайчета да изпълнят закона

Надежда Йорданова: Сарафов не е главен прокурор, плюшените зайчета да изпълнят закона

Според нея честността на изборите зависи от всеки нас и призова възможно най-много хора да се запишат за застъпници и наблюдатели на изборите, за да пазят свободата на вота