Финансовият министър Владислав Горанов ще отправи питане към синдиците на КТБ дали могат да бъдат обявени имената на лицата, които са изкупили вземания от вложители във фалиралата банка. Това обяви Горанов по време на парламентарния контрол в отговор на питане на депутата от Реформаторския блок Петър Славов.
Славов посочи, че в изнесените списъци от синдиците са посочени имената само на тези, които са сключили цесии или прихващания, но не са отразени имената на хората и фирмите, с които са направени сделките.
Преди това Горанов обясни, че синдиците действат в рамките на закона. Славов му отговори, че не е необходима промяна в него, за да бъдат обявени имената на цесионерите.
Още от България
Асен Василев: Правителството създава изкуствено усещане за криза
Обясни как дефицитът за 2025 г. може да падне до 2,9% и да остане под допустимата граница от 3%
Калина Андролова: Славито - малкият Мраз забива партията си много надолу, прави я евтина и смешна
"Мисли, че помага, а разрушава. Медиите обичат такива като този, започват да го търкалят и преескспонират, докато го приключат и превърнат в карикатура", пише тя
ГЕРБ: ЕК опроверга лъжите на ПБ - управляващите нито знаят, нито могат
"Лъжите и манипулациите не вършат работа, защото рано или късно истината излиза наяве"