15 Януари, 2026

Готвят дядо Добри за архонт

Готвят дядо Добри за архонт

Скандали се заформят около 100-годишния юбилей на дядо Добри, известен като светецът от Байлово, понеже архиереи обмислят да го предложат за архонт. Това съобщи „24 часа”, позовавайки се на „168 часа”.

Харизматичният старец, който години наред събира пари за възстановяване на църкви и манастири, ще влезе в списъка на българските архонти, където се открояват имената на бизнесмени със съмнителен бизнес и неясен произход на парите. Именно заради криминалната биография на някои от носителите на църковната титла се гледа с недобро око.

Възможно е старецът да бъде предложен и за почетен гражданин на София. Той дарил на църквата около 80 000 лв., от които 36 000 за патриаршеската катедрала "Св. Александър Невски". 

Сподели:

Коментари (0)

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

"В обществото ни има антимафиотски консенсус и първата крачка за неговото материализиране това са честните избори."

Протестът: Мафията не обича машините

Протестът: Мафията не обича машините

Движението в района на Ларгото и булевардите „Цар Освободител“ и „Княз Александър Дондуков“ е ограничено

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

До 15 януари се очаква и техниката, която беше закупена по извозване и сметосъбиране да пристигне.