Разпределение на ресурса, отпускан от държавата, да бъде пропорционален на числеността на съответната общност. Това предвижда законопроект за променя в Закона за вероизповеданията, който очевидно ще засегне чувствително българските мюсюлмани, съобщава БНР.
Две парламентарни групи – ДПС и Обединените патриоти – пишат свои проекти. От ДПС искат поправки, а патриотите готвят изцяло нов закон. Пресечна точка е спирането на финансирането от други държави.
Според Искрен Веселинов от ПГ на Обединените патриоти финансирането и обучението в чужбина са двата основни инструмента, чрез които се внасят радикализъм и догми и норми, които не са характерни за българския ислям. Предвижда се още норма, според която всички духовници трябва да са получили образованието си у нас.


Коментари (0)