7 Декември, 2025

Гръмотевични бури, има условия и за градушки.

Гръмотевични бури, има условия и за градушки.

По Черноморието облачността ще се увеличи и ще има краткотрайни валежи от дъжд с гръмотевици

Днес през страната ще премине студен атмосферен фронт. Ще има валежи от дъжд, като най-късно ще завали в крайните югоизточни райони. На много места ще има гръмотевични бури, има условия и за градушки. Това съобщи за  „Фокус” дежурният синоптик Мартина Цветанова от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) при Българската академия на науките (БАН). Ще духа умерен, в Дунавската равнина и силен запад-северозападен вятър, с който ще прониква по-хладен въздух. Максималните температури ще са между 22° и 27°, в София около 22°. Атмосферното налягане ще е малко по-високо от средното за месеца, но ще продължи да се понижава. 
По Черноморието облачността ще се увеличи и ще има краткотрайни валежи от дъжд с гръмотевици. Ще духа слаб до умерен вятър предимно от запад. Максималните температури ще са между 22° и 25°. Температурата на морската вода е 19-23°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала. 
В планините ще е облачно с краткотрайни валежи от дъжд и гръмотевици. Ще духа силен северозападен вятър. Ще нахлува студен въздух и максималната температура на височина 1200 метра ще е около 19°, на 2000 метра – около 9°.

Сподели:

Коментари (0)

Облачно и топло за сезона, дъждовете спират

Облачно и топло за сезона, дъждовете спират

Максималните температури ще са между 6° и 11°. Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 43 мин. и залязва в 16 ч. и 53 мин.

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

“Да си спомним къде бяхме точно преди 1 година. След изборите през октомври миналата година през декември месец ние още не можехме да си изберем председател на Народното събрание.”

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Той отново упрекна МВР в бездействие.