9 Февруари, 2026

Граждани на митинг в подкрепа на министър Ненчев

Граждани на митинг в подкрепа на министър Ненчев

Демонстрации в подкрепа на военния министър и членството на България в ЕС и НАТО организират Гражданският съвет на Реформаторския и партия БЗНС, на която самият Николай Ненчев е лидер.

Митингът, планиран за днес, ще бъде пред сградата на президентската институция по времето, когато ще се проведе Консултативният съвет по национална сигурност. Темата на срещата при държавния глава е състоянието на въоръжените сили, като министър Ненчев ще изнесе доклад.

"Вместо пак да цъкаме възмутено с език, гледайки как десетина объркани същества палят знамената на ЕС и НАТО пред Президентството "за няколко рубли повече", този път ви каня да излезем там ние и да напомним, че мнозинството от българите, нормалните такива, подкрепят западното развитие на страната ни", пишат организаторите във Фейсбук.

Инициативата е подкрепена и от Гражданска инициатива за демонтиране на паметника на съветската армия.

Междувременно БЗНС на Николай Ненечев публикува позиция:

"Един мъж с политическо достойнство показва, че му пука за тази България, за армията ѝ и честта ѝ, но не му пука за крадливите схеми на окопалата се военна, мафиотска бюрокрация", се казва в нея.

Съобщението, наречено: "Задкулисни играчи и Кремъл искат главата на министъра на отбраната Ненчев. Неудобен е за мафия и корумпирани политици", призовава за демонстрация на 4 май.

Сподели:

Коментари (0)

Сандов не приема версиите за мистерията "Петрохан" - убийство и самоубийство

Сандов не приема версиите за мистерията "Петрохан" - убийство и самоубийство

По думите на бившия екоминистър той "не вярва хората в "Петрохан" да са извършили някакво злодеяние"

Харалан Александров: Мистерията "Петрохан" е българската проекция на един мрачен свят

Харалан Александров: Мистерията "Петрохан" е българската проекция на един мрачен свят

Социалният антрополог предупреждава, че драмата в „Петрохан“ отключва по-дълбоки страхове за семейството, родителството и разпада на усещането за сигурност в глобализирания свят

 Шефът на Националната полиция: Стреляно е вътре в кемпера, няма изстрели отвън

Шефът на Националната полиция: Стреляно е вътре в кемпера, няма изстрели отвън

Сигналът за буса е подаден от овчар към 9,20 часа тази сутрин, оперативните действия продължават