Гражданският съвет на Реформаторския блок осъжда потъпкването на знамето на Европейския съюз (ЕС) на състоялия се в неделя 13-ти национален събор на приятелите на Русия на язовир "Копринка". Събралите се на 11-и септември на събора, на който присъстваха кандидат президентът на БСП ген. Румен Радев и лидерът на партията Корнелия Нинова, хвърлиха знамето на ЕС на земята и го тъпкаха с крака, после го набучваха на коловете с българското знаме, съобщи "Нова телевизия". Главна причина за действията им били икономическите санкции на съюза срещу Русия.
В разпространена до медиите декларация от Гражданския съвет на Блока настояват прокуратурата да се самосезира виновните за случилото се да бъдат изправени пред съда. "Случилото се е рецидив, който се е превърнал в едва ли не в опознавателен знак на този събор. Недопустимо е, че този рецидив става с очевидното одобрение на участващите в това събитие български политици, чиито партии имат евродепутати в Европейския парламент", се казва в декларацията.
Миналата година група от инициатива "България за мир" се опита да стъпче знамето на Европа на 12-ия събор на русофилите "Копринка", а през 2014 година, по време на предизборна акция на БСП пред Паметника на съветската армия беше запалено европейското знаме. "Символиката, която пропагандира този вандалски акт, е несъвместима с цивилизационния избор на българския народ да бъде неразделна част от семейството на европейските народи", подчертават от Гражданския съвет на Реформаторския блок.
Още от България
Иван Иванов: Твърдението на г-н Шишков е невярно, по време на мандата ми няма плащане за „Хемус“
На 6 февруари аз съм издал заповед, с която съм забранил всякакви индексации, всякакво поемане на разходи, платено е от служебния кабинет при г-н Найденов, заяви бившият регионален министър
България и съюзници демонстрират военни умени на летище Чешнегирово
В учението участват сили и средства от Военновъздушните сили на България, Австрия, Белгия, Словакия, Словения, Сърбия, Унгария и Швейцария
Облаци на запад с дъждове и гръмотевици, а на изток и на морето слънце
Има условия и за градушки. Максималните температури - между 25° и 30°, в София - около 26°.