7 Юли, 2026

Хафъзов: ДОСТ e радикално натовска и проевропейска партия

 Хафъзов: ДОСТ e радикално натовска и проевропейска партия

ДОСТ е радикално натовска и проевропейска партия, нищо повече. Турция е приятелска, съюзническа страна. Приказките за 5-те века, за това, че турците подмолно работели за чужд интерес са сред обществените наслоения. Това коментира Хюсеин Хафъзов от партия ДОСТ в ефира на Нова телевизия.

Няма да сменим името на партията на този етап, обжалвахме решението на СГС пред ВКС и очакваме решение на по-висока инстанция, коментира още той. Хафъзов не пропусна и да попита каква била партия Атака тогава, след като в нея имало само българи. Гражданското състояние в България е български граждани, съгласи се той. Но българският етнос държавен народ ли е, настоя с въпросите той. И каза, че три били елементите за това да има етническа партия, а в абревиатурата ДОСТ се говорело са свобода и толерантност като "отрекани" ценности. Това е абревиатурата, получена след подредбата на български думи със значения на български, съобщи Хафъзов.

Ако нашата партия се казваше Демократичен съюз на турците, това щеше да е проблем, но ние не сме национална партия. Ако в ДОСТ имахме за цел единствено грижата за определена територия, регион, етническа група или религиозна общност, това щеше да е проблем, а ние искаме развитие на всички, продължи той. "ДОСТ не е ограничила никой български гражданин да членува в тази партия, гражданското състояние ни интересува. Ние не питаме на какъв език говорят, в заявлението ни няма графа етническа и религиозна принадлежност. Това, че има предимно мюсюлмански имена, не е етнически знак. А ако по-голямата част са българи, приели исляма", продължи той. По време на нашите събирания говорим на различни езици, помежду си и на турски, на партиен форум - и на български, най-накрая отговори Хафъзов на въпрос на водещите и акцентира, че напрежението в районите расте.

Сподели:
 Какво обеща Радев на Турция, за да замрази Ердоган за 15 месеца договора с „Боташ“.

Какво обеща Радев на Турция, за да замрази Ердоган за 15 месеца договора с „Боташ“.

От подписването му през 2023 г. до днес натрупаната сметка за страната вече надхвърля 1 млрд. лв.

Радев склони Ердоган:  "Чудесният"  договор с „Боташ“ е замразен за 15 месеца

Радев склони Ердоган: "Чудесният" договор с „Боташ“ е замразен за 15 месеца

По време на разговора бе отчетена позитивната тенденция на нарастване на двустранния стокообмен, който се равнява на 9 млрд. евро

Ивайло Мирчев: Българските служби нямали информация за връзки на патриарх Кирил с КГБ! Ето документите, г-н министър

Ивайло Мирчев: Българските служби нямали информация за връзки на патриарх Кирил с КГБ! Ето документите, г-н министър

Те показват, че дейността на Кирил Виборгски в Световния съвет на църквите е била част от оперативна линия, изпълнявана съвместно с Управление 05 на КГБ.

Коментари (0)