9 Април, 2026

Ханс Петер Ул: Цветанов бе нападнат от прокуратурата заради работата му като министър на МВР

Ханс Петер Ул: Цветанов бе нападнат от прокуратурата заради работата му като министър на МВР

Оправдателната присъда за Цветан Цветанов от Софийския апелативен съд е един добър ден за правовата държава. Това заяви пред ТВ Европа известният немски депутат и един от защитниците на Цветанов – д-р Ханс Петер Ул. Той е категоричен, че една двугодишна кампания на правосъдната система и по-специално на прокуратурата е получила своя завършек.

Цветанов беше чисто личностно нападнат. Получи обвинения, че е подслушвал нерегламентирано хора, а от друга страна - че е отказал подслушване. Прокуратурата достигна дори до там, че му наложи забрана да напуска страната. Такова нещо не се прави с един вътрешен министър, избран от народа, а с криминални престъпници, които могат да избягат и да се укрият в Южна Америка. Това беше една атака на прокуратурата. Със сигурност причината за нея са свързани с времето, когато Цветанов е бил министър. Целта е един политик да бъде криминализиран, за да бъдат отслабени позициите му. Затова казвам, че оправдаването му е добър ден за правотата държава, защото една правосъдна система не трябва да се превръща в инструмент за политически репресии, заяви д-р Ул.

Той коментира и темата с бежанците. Според немския депутат един милион бежанци тази година ще бъдат приети от Германия.

Само 30 хил. са настанени в моя роден град Мюнхен. Затворихме държавните граници, за да намерим едно регулирано решение на въпроса. Всяка една държава членка на ЕС е задължена да пази своята граница. Нашите граници бяха отворени, защото имахме пълно доверие в партньорите си, но сега границата ни се нарушава ежедневно и затова предприехме тази крайна мярка. Санкцията ще остане, докато Европа не намери начин да регулира допускането на бежанци. Решението е как ще бъдат разпределени бежанците между страните членки и как да създадем такъв механизъм, че хората от съюза да могат свободно се предвижват в него, обясни немският депутат.

Сподели:

Коментари (0)

Ново проучване на „Сова Харис  "помпа" преднината на партията на Радев

Ново проучване на „Сова Харис "помпа" преднината на партията на Радев

На пето място са „Възраждане“ със 7,8%, а последни са от БСП - с 4,5%. Останалите партии не минават бариерата от 4%.

Бъдеща коалиция „Кремъл“ – генерира напрежение  в партията на Радев 

Бъдеща коалиция „Кремъл“ – генерира напрежение  в партията на Радев 

При евентуално правителство на „Прогресивна България“ с „Възраждане“ и БСП, в София може да се наложи управление тип „Орбан“

"Великден за всички с усмивка": Деца от уязвими групи оцветиха стотици яйца в Перник

"Великден за всички с усмивка": Деца от уязвими групи оцветиха стотици яйца в Перник

Инициативата е отворена за всички и е съвместен проект между фондация П.У.Л.С. и Община Перник за подпомагане на уязвимите групи.