27 Май, 2026

Хекимян и Векилска сядат в стола на Николаев и Цолова?

Хекимян и Векилска сядат в стола на Николаев и Цолова?

След като стана ясно, че титулярите Виктор Николаев и Ани Цолова отиват в конкурентната Нова ТВ, в медията настана паника кой ще събужда зрителите всяка сутрин. Първоначално шефовете са обмисляли варианта за водещи двойката Димитър Цонев и Цветанка Ризова, които се включват в телевизията преди вечерните новини с публицистичното си предаване "Лице в лице". Ръководството на БТВ обаче е преценило, че двамата са по-подходящи по-скоро за рубриката "Лека нощ". На мястото на Николаев и на Цолова за сега са ангажирани една от първите водещи на сутрешния блок в националната телевизия Марияна Векилска и репортерът Антон Хекимян, по-известен сред колегите си като малкия Бареков. Векилска бе сред първите водещи на предаването, но беше сменена от Цолова, която си партнираше с бъдещия политик Николай Бареков. Сред спряганите фаворите в стола на публицистичното предаване са още Миролюба Бенатова и кадърът на БНР и БНТ - Георги Любенов. От медията имало сценарий да откраднат водещия на новините в държавната телевизия, както навремето примамиха Николаев да пристане на БТВ. 

От екипа на сутрешния блок се твърди, че Николаев и Цолова са уволнени заради интервюто с премиера Пламен Орешарски. Двамата го попитаха на няколко пъти за скандалното назначение на Делян Пеевски за шеф на ДАНС, което видимо подразни министър-председателя. През юни пък журналистката Илиана Беновска заяви, че Пеевски и шефът на корпоративна банка Цветан Василев са новите собственици на БТВ. Според нея така медийният монопол в държавата ставал страшен и затова Пеевски се държал толкова настъпателно в Народното събрание. Според други версии пък босът на телевизията Красимир Гергов е получил предупреждение от "Позитано" 20 да отстрани неудобните, за да не му спират рекламните пари от правителството.

Според информирани източници, още през пролетта на 2012 г. тандемът Василев - Пеевски е придобил агенциите Пиеро и Крес – перлите в короната на бившия рекламен бос Красимир Гергов, вече е ред на неговите 15% от собствеността на медийната група. Под контрола на банкера Цветан Василев и депутата от ДПС Делян Пеевски се спрягат една сюрия медии, които усложливо обслужват всяка власт.

Сподели:
Скандал във Варна: Кметът Коцев чак сега откри незаконен мащабен строеж край Златни пясъци

Скандал във Варна: Кметът Коцев чак сега откри незаконен мащабен строеж край Златни пясъци

Депутати от "Възраждане" обявиха, че са подавали пред година сигнали по този казус и обвиниха институциите в града в опит за придвижване на устройствен план, чрез който да бъде узаконен незаконният строеж

Висшият съдебен съвет назначи Христо Христов за зам. военно-окръжен прокурор на София

Висшият съдебен съвет назначи Христо Христов за зам. военно-окръжен прокурор на София

Досега Христо Христов изпълнява длъжността следовател във Военно-окръжната прокуратура в столицата

ГЕРБ внесе предложение: Без TikTok, Instagram и Facebook и телефони в училище за деца до 16 г.

ГЕРБ внесе предложение: Без TikTok, Instagram и Facebook и телефони в училище за деца до 16 г.

Ограничаването на достъпа на лицата до 16 години до социални мрежи ще става чрез специално технологично средство за проверка на възрастта, което да позволява анонимно потвърждение на навършените години

Коментари (0)