Петгодишното момченце, открито зверски убито и натъпкано в куфар край ТЕЦ „Пасарел”, и майка му са станали жертва на руснак. Това е една от версиите на разследващите, по която те работят в момента. Една от хипотезите е, че чужденецът на име Герман е убил първо жената, а след това е умъртвил и детето.
И двете зверства са били извършени преди 10 март, предполагат ченгетата, защото след тази дата предполагаемият двоен убиец е напуснал страната. Същият вече е обявен за държавно издирване.
Тази информация обаче не е потвърдена от полицията, а разследващите отказват да коментират случая.
Разследването до момента е установило, че убитата жена е притежателят на зеления луксозен куфар „Самсонайт”, в който бил натъпкан трупът на момченцето.
Самият извършител е обитавал апартамент под наем в столичния кв. „Витоша” на ул. „Яна Язова” 15, който сега е запечатан от полицията. От МВР все още изясняват с какво точно се е занимавал чужденецът, който за българските стандарти бил заможен. Предстоят процедури по обявяването му за международно издирване. Партньорски полицейски служби са съдействали на българските криминалисти за установяване на адресите на чужденеца.
Междувременно в Приморско в събота бе претърсен апартамент на българка, която е живеела с руснак. От полицията обаче отказаха да коментират дали акцията от 28 март има пряка връзка с убитото дете.
"Ще коментираме, едва когато има факти", лаконичен бе шефът на областната дирекция в Бургас Калоян Калоянов. По непотвърдена информация в апартамента в Приморско са открити детски играчки и колело. Те са иззети, за да се сравнят следите по тях с отпечатъците на детето.
Още от България
Овладяха пожара край Белица, избухнал след взрива в завод за боеприпаси
Осигурено е необходимото количество вода, което позволява на екипите да продължат действията си на терен
Според Демерджиев "няма външна намеса" при взрива в склада на "ЕМКО" в Белица
На мястото на инцидента е имало превозно средство, но все още не е потвърдено, че от него е тръгнал огънят
В Пловдив организират протест в памет на зверски убития Георги Кузев
Гражданската проява е израз на подкрепа на семейството му и искане за справедлив процес