13 Юли, 2026

Хипотези за завръщането на Сертов - връзка с посещението на Джон Кери и разкрития за корупция

Хипотези за завръщането на Сертов - връзка с посещението на Джон Кери и разкрития за корупция

Разследващият журналист Григор Лилов коментира завръщането на Петко Сертов в България като геополитическа битка между Русия и САЩ за влияние в България.

В страницата си в социалната мрежа "Фейсбук" Лилов написа:

Според потвърдена вече и официално информация бившият шеф на ДАНС Петко Сертов е "възкръснал" - снощи към 1:30 часа е преминал границата на България на ГКПП пункт Кулата. Автомобилът е бил управляван от брат му, а в него е била и съпругата му. Заявил, че бил претърпял "лек инцидент" в Гърция.

Очаквам името му тепърва да нашуми (ако се наложи) покрай серия от скандални разкрития за корупция у нас. 

Явно изчезването му, както и завръщането му в навечерието на посещението на държавния секретар на САЩ у нас е началото на геополитическата битка между Москва и Вашингтон за това, кой ще се разпорежда изцяло у нас.

Бриго Аспарухов, не е изненадан от появата на бившия шеф на ДАНС.

Според него, в МВР са били наясно, че случаят със Сертов не е трагичен и че само от самия него зависи кога ще се появи отново на светло. Той добави, че самият Сертов е взел решение кога точно и как да се завърне в страната.

"Случаят обаче си остава доста нелицеприятен, както казах преди време, ще има хора, на които появата му няма да се хареса", каза още Аспарухов и добави, че цялата истина едва ли ще излезе на бял свят.


Сподели:
Ивайло Мирчев: България присъства на парада, но отсъства от решенията!

Ивайло Мирчев: България присъства на парада, но отсъства от решенията!

"Празният стол не защитава България, той я обезсилва и обезличава"

София и Бургас си оспорват домакинството на „Евровизия“ във финалния етап, Варна и Пловдив отпаднаха

София и Бургас си оспорват домакинството на „Евровизия“ във финалния етап, Варна и Пловдив отпаднаха

Директорът на „Евровизия“ Мартин Грийн изрази надежда Пловдив и Варна бъдат активна част от националните прояви, свързани с „Евровизия 2027“, през месец май идната година

Георги Касчиев:  Пълна е деградацията на АЕЦ " Козлодуй", това е първа частна атомна централа

Георги Касчиев: Пълна е деградацията на АЕЦ " Козлодуй", това е първа частна атомна централа

„Твърдят, че няма атомна централа на загуба, но нашата е на загуба. На входа стоят едни олигарси", категоричен е той

Коментари (0)