Вицепремиерът нарушил договорката между участниците в Консултативния съвет за национална сигурност да не се споменава името на радикалната групировка. „На заседанието не е прието становище по тази тема”, категоричен е прессекретариятът на президента Мария Иванова пред „Преса”.
От „Дондуков” 2 нямат обяснение защо Цветанов е нарушил предварителната уговорка между двете власти. В президентството имат две възможни хипотези – или вицепремиерът е действал на своя глава, или е имал договорка да разпространи информацията в изявлението си с Бойко Борисов, зад гърба на държания глава.
Faktor.bg припомня, че това не е първият скандал между вътрешния министър и президента. Няколко дни след атентата в Сарафово държавният глава постави ултиматум на МВР да разплете случая до 15-ти септември. „Не знам защо Плевнелиев дава такива срокове, едно разследване не може да има срок, то е доста продължително, особено когато говорим за терористичен акт", контрира Цветанов.
Два месеца преди взрива на летището пък между двамата възникна друг остър конфликт. Те бяха на противоположни мнения относно уволнението на съдия Мирослава Тодорова заради забавени над 50 дела. Цветанов одобри крайната мярка, която беше взета, докато президентът заяви, че Тодорова е почтен човек.
Още от България
България и Сърбия подписаха спогодба за нов граничен пункт - „Калотина” 2
Преди началото на летния сезон вече 3 милиона души са преминали през границата
"Спартан" полетя до Италия с петмесечно бебе за чернодробна трансплантация
Вчера за лечение в Германия беше транспортирано 12-годишно момиче с рядко заболяване на кръвта, а във вторник - пак в германска клиника беше настанено 16-годишно момче с чернодробна недостатъчност. Лечението в трите случая ще бъде заплатено от Здравната ни каса.
Николай Нанков: Край на социалните мрежи за деца - няма да може системата да бъде лъгана
"Дигиталният портфейл ще е за всички - никой няма да може да влиза в социални мрежи без него - важно уточнение е, че това ще е напълно безплатно"