21 Февруари, 2026

Хладно и дъждовно време с жълт код за валежи в 5 области

Хладно и дъждовно време с жълт код за валежи в 5 области

Жълт код за обилни валежи е обявен за 5 области в страната. Предупреждението е в сила за областите Добрич, Варна, Бургас, Ямбол и Хасково. Ще има значителни валежи от дъжд, като се очаква количествата да достигат 20-25 л/кв.м. При тази степен на предупреждение има възможност от локални наводнения и затруднения при шофиране заради намалена видимост и аквапланинг. Жълт код обявен и за цялото Черноморие, където следобедните часове вятърът от северозапад ще има пориви 18-20 м/с (8 бала по Бофорт).

В сутрешните часове в Западна България валежите ще спрат, а в Източна ще продължи да превалява. След обяд и в Източна България ще спират. От запад на изток облачността ще се разкъсва и намалява. Вятърът от северозапад ще се усили и ще бъде умерен до силен. Минималните температури ще са между 6° и 11°, максималните от 11 - 12° в Североизточна България, където облачността ще се разкъса най-късно, до 17 - 18° в Югозападна. Атмосферното налягане е по-ниско от средното за месеца и ще се повишава.

Над Черноморието ще е предимно облачно. Преди обяд ще има валежи, на места ще са значителни по количество. Сутринта вятърът ще бъде предимно от юг, по-късно ще се ориентира от северозапад и ще се усили, ще бъде умерен до силен. Максималните температури ще са 14°-16°. Температурата на морската вода е 20-21°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

Над планините преди обяд ще е предимно облачно, с валежи от дъжд, над 2100 метра - от сняг. Около обяд от запад валежите ще спират, облачността се разкъсва и намалява. Ще духа силен, временно и бурен вятър от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 9°, на 2000 метра - около 3°.

Сподели:

Коментари (0)

Крум Зарков: Няма влияние на Пеевски над Станишев, няма промяна в позицията ни за Украйна

Крум Зарков: Няма влияние на Пеевски над Станишев, няма промяна в позицията ни за Украйна

"На Националния съвет бяха изразени притесненията от присъствието на военна авиация на летището", заяви той

Министерството на икономиката: Няма сигнали за аварийни ситуации с язовирните стени

Министерството на икономиката: Няма сигнали за аварийни ситуации с язовирните стени

Това съобщиха от пресцентъра на Министерството на икономиката във връзка с усложнената метеорологична обстановка и прогнозираните от НИМХ значителни валежи от дъжд и сняг

Трайчо Трайков: Не знам кой ще бъде на мястото на Стоил Цицелков

Трайчо Трайков: Не знам кой ще бъде на мястото на Стоил Цицелков

"Виждате, че снегът е тежък, чупят се клони, повреждат се проводниците. Зависи от развитието на метеорологичната обстановка дали ще има обледяване, но всичко това се следи и докладва от дежурните”, каза той