7 Декември, 2025

Хора с опорно-двигателни проблеми плуват с делфини

Хора с опорно-двигателни проблеми плуват с делфини

„Варненският делфинариум работи по програма за лечение на хора с опорно-двигателни проблеми чрез плуване с делфини. Актьорът Христо Мутафчиев се лекува там и твърди, че контактът с делфините му е подействал оздравително”. Това заяви ръководителят на делфинариума Васил Василев пред Дарик.

По думите му в някои от световните делфинариуми се предлага програма за лечение с делфини. Смята се, че контактът с тях действа благотворно на някои заболявания на опорно-двигателната система. За пациенти, които страдат от множествена склероза, общуването с тези животни е изключително полезно.

Графикът за плуване с делфини е изготвен до есента, желаещите са много.

Според Василев съвместно с лекари се разработва цялостна концепция за подпомагане лечението на различни заболявания, но засега тя е на доста ранен етап. Всяка зима деца с множествена склероза могат да плуват безплатно с делфините и родителите им са категорични, че има видимо подобрение на състоянието им.

Сподели:

Коментари (0)

Мартин Димитров: И новият бюджет води към катастрофа

Мартин Димитров: И новият бюджет води към катастрофа

"Правителството планира да вземе около 10 млрд. евро заеми през 2026 г., голяма част от които ще се налеят в икономиката и това ще доведе да засилено потребление и нарастване на инфлацията, тоест на цените. Средно на ден ще взимат 53,5 милиона лева заеми през 2026 г." 

Делян Добрев: В новия бюджет е отразено всичко, което иска протестът

Делян Добрев: В новия бюджет е отразено всичко, което иска протестът

Той подчерта, че за новия бюджет е постигнат изненадващ синхрон между работодатели и синдикати: „Всички промени са подкрепени както от работодателите, така и от синдикатите. Няма никой в тази държава, който е на институционално ниво и да е против този бюджет.“ 

Киселова: Никога улицата не може да замени парламентарната трибуна

Киселова: Никога улицата не може да замени парламентарната трибуна

„Напрежението през последната година не е спадало, но моето усилие беше тези процеси да протичат в рамките на НС“