17 Март, 2026

Хотелът на Първанов бил Дом на трудещите се селяни

Хотелът на Първанов бил Дом на трудещите се селяни

Продажбата на единствения 5-звезден хотел в Кюстендил - комплекса "Стримон СПА клуб", на по-малкия син на президента Георги Първанов Ивайло (27 г.), и на Марияна Добрева, сестра на червения депутат Кирил Добрев, е топ темата в града вече месец. По-възрастните кюстендилци знаят местното СПА като Дома на трудещите се селяни, изграден през 50-те години на миналия век. Архитектурно е решен в характерния за онова време "сталинов класицизъм" с препратки към древността. Комплекса изградил един от известните архитекти в първите години на соца Георги Овчаров, съобщава Труд. След всяка публикация и коментар по "казуса" кюстендилци се надпреварват да вадят свои версии за сделката.

Припомняме ви, че синът на бившия президент Георги Първанов, заедно с дъщерята на покойния Николай Добрев и сестра на депутата Кирил Добрев, станаха горди собственици на хотела срещу 7 млн. лева. Георги Първанов оправда сумата с кредити, за които дори той самият и съпругата му помогнали на сина му Ивайло.

Сподели:

Коментари (0)

Гюров: Хората с ниски доходи потребяват около 100 евро на месец за гориво

Гюров: Хората с ниски доходи потребяват около 100 евро на месец за гориво

"Тези 20 евро нито са много, нито са малко. Те са точно компенсацията, която ще подпомогне хората без да ги удари по джоба“, подчертава той

Коалицията ПП-ДБ обяви водачите на листите си за вота на 19 април

Коалицията ПП-ДБ обяви водачите на листите си за вота на 19 април

Начело на листата в  района на „лидерската битка“ – столичния 25 МИР, е Бойко Рашков

Денков не разбирал "драмата"  с отпадането на Явор Божанков от листите на ПП-ДБ

Денков не разбирал "драмата" с отпадането на Явор Божанков от листите на ПП-ДБ

Попитан защо Бойко Рашков води листа в София Николай Денков посочи, че 25 МИР е място, където стават тежки сблъсъци