12 Юни, 2026

Хранели с опасна храна депутати и президента

Хранели с опасна храна депутати и президента

Спряна е дейността на фирмата, която приготвя храната за президентството и парламента. Това съобщи пред журналисти шефът на Агенцията по безопасност на храните Пламен Моллов.

Агенцията за безопасност на храните са запечатали помещението, в което се приготвя храната. Моллов уточни, че става въпрос за груби нарушения, опасна за здравето на хората храна и всякаква липса на самоконтрол при приготвянето на храната. А проверката тази сутрин е извършена по сигнал на таен агент, но не пожела да каже дали е от службите за сигурност или от служители на фирмата „Хранителен комплекс" към Народното събрание.

Моллов е категоричен, че инспекторите са си вършили работата, без да прилагат двойни стандарти, а правят това, което се очаква от тях. Фирмата, която извършва тази дейност, на практика не може да гарантира безопасността и сигурността на тези, които се хранят. Затова в такива случаи нормативната уредба изисква дейността да се спре до отстраняване на нередностите - както е постъпено и в случая", добави още Моллов.

От прессекретариата на държавния глава напомнят, че приготвянето на храна за президента е под контрола на Националната служба за охрана и от посочения обект не е доставяно ядене за Росен Плевнелиев. От президентската администрация изразяват недоумение от факта, че изпълнителен директор на национална агенция споменава президентската администрация в контекста на непроверени и недостатъчно прецизирани факти по проверка, която е в ход.

Към този момент се чака повече информация от Народното събрание, защото именно институцията е сключила договор с фирмата, която приготвя опасната храна.

Сподели:
Украйна изгражда единна бойна система с изкуствен интелект и оръжия

Украйна изгражда единна бойна система с изкуствен интелект и оръжия

В дългосрочен план украинските военни виждат тази система като „единен жив организъм“, в който оръжията, разузнавателните средства и информационните потоци работят синхронно

Радев: Американските самолети да се преместят в Безмер или Граф Игнатиево

Радев: Американските самолети да се преместят в Безмер или Граф Игнатиево

По думите му такива самолети трябва да са на военни летища, а не на граждански

Държавният глава изслушва кандидатите за членове на избирателната комисия

Държавният глава изслушва кандидатите за членове на избирателната комисия

Процедурата е част конституционния процес по формирането на нов състав на ЦИК, след като парламентарно представените партии вече направиха своите номинации

Коментари (0)