26 Декември, 2025

Христо Иванов: Нинова уплаши хората, а наш съюз с Радан нямаше да успее

Христо Иванов: Нинова уплаши хората, а наш съюз с Радан нямаше да успее

Борисов не разбира демокрацията, не разбира разделението на властите, твърдилидерът на "Да, България"

Хората се уплашиха от Корнелия Нинова и затова резултатът е такъв, коментира по Нова телевизия лидерът на „Да, България“ Христо Иванов.

Той смята, че новият парламент ще бъде същият като стария и скоро ще настъпи и неговия крах. "Не трябва да се отчита един временен резултат, а да се нуждите на хората в по-дългосрочен вариант. Гласовете, които получихме, са индикация за бъдещето развитие на страната. Нямахме време да се развием", оправда Иванов изпадането на партията си от НС.  

"Борисов не разбира демокрацията, не разбира разделението на властите. Той ще стане премиер, но ще влоши нещата още повече. Трябва да се състави експертен кабинет, тип служебен, който да управлява, докато се реализира мажоритарната система", посъветва бившият правосъден министър.

 "Със сигурност сме виновни за това, което сме направили и не сме направили. Ние бяхме поканени да се амалгамираме в "Нова република". Партията на Радан Кънев  беше вече с име и програма, когато бяхме поканени да го подкрепим. Ако бяхме сме обединил с РБ, нямаше да успеем. 300 000 гласа са дадени на концесия на РБ, но това прегражда пътя", смята Христов.

 

Сподели:

Коментари (0)

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Нека Коледа даде сила и сплотеност на всички българи! пожела премиерът в оставка Росен Желязков

Рождество идва с кодове за опасно време: Снежна блокада по проходите и 5 бала вълнение в морето

Рождество идва с кодове за опасно време: Снежна блокада по проходите и 5 бала вълнение в морето

Докато Северозападът и планините потъват в сняг, леден дъжд и силен вятър застрашават трафика в останалата част от страната – температурите падат до минус 4 градуса още по обяд.

Когато Северна Македония е в криза България винаги помага, това не е жест на слабост, а на държавност

Когато Северна Македония е в криза България винаги помага, това не е жест на слабост, а на държавност

Ше получим от съседите мазут, за да не останат масезонците без ток и топлина