19 Май, 2026

Христо Иванов: Новата партия не е срещу Цацаров, а за да разбием омертата

Христо Иванов: Новата партия не е срещу Цацаров, а за да разбием омертата

За системните партии разговорът за борбата с чудовищната корупция във властта е чиста имитация. Изчерпахме всички граждански, експертни и медийни средства за натиск, институционална реакция няма. Това заяви по Нова телевизия бившият правосъден министър Христо Иванов, който миналата седмица обяви създаването на нов политически проект.

Относно т.нар. кръг "Капитал" и евентуалната финансова обвързаност на "Да, България" с него, Иванов отвърна, че от толкова кръгове сме заприличали на олимпийско движение. 

"Обмисляме да получим банков кредит, за да се финансираме, докато получим регистрация за политическа партия", добави той.

"Правим тази партия, защото има страшно много нормални хора, които разбират, че за да функционира каквото и да е в България, първо трябва да се справим с тази корупционна чума. Нямам персонален проблем с Цацаров, има системен проблем с прокуратурата и правосъдието. Някой трябва да разбие омертата. При една нормална кариерна селекция представляващият Висшия съдебен съвет Димитър Узунов, не би си и мечтал да попадне в тази институция. Време е сами да се оправяме, а не да чакаме някой чичко отвън", отбеляза Иванов. 

Все още няма дата за учредително събрание, но над 1200 души вече са поискали да се включат в "Да, България".

Сподели:

Коментари (0)

Божанов: От ПБ предлагат скандални промени в правилника на НС - ограничават правата на опозицията

Божанов: От ПБ предлагат скандални промени в правилника на НС - ограничават правата на опозицията

"Колеги управляващи, оберете си поне малко авторитарните желания"

Мерц към Радев: Цяла Европа припява "Бангаранга"

Мерц към Радев: Цяла Европа припява "Бангаранга"

„Чувстваме се поласкани и се радваме, че избрахте Германия за първото си посещение“

ДБ намира за правилни мерките на Гълъб Донев - но недостатъчни

ДБ намира за правилни мерките на Гълъб Донев - но недостатъчни

"Настояваме бюджетният дефицит да бъде ограничен до 3% още през 2026 г. и да е най-много до 2,5% за 2027 г."