22 Май, 2026

И биячът на Сидеров влиза в президентската надпревара

И биячът на Сидеров влиза в президентската надпревара

Камен Попов, който стана известен, след като удари Волен Сидеров по време на сблъсъците до НАТФИЗ, ще се кандидатира за президент, става ясно от съобщение до медиите. Кандидатурата му ще бъде представена утре. Той е издигнат от инициативен комитет. Като основен мотив Попов посочи, че е крайно време българският народ да получи отговор на всички въпроси, трупани с години. 

Попов е президент на федерацията по бушидо, хотелиер, водещ в "Евроком", както и бивш симпатизант на Българския национален съюз на Боян Расате. Сега е член на Национален форум "Обединение", които се определят като патриотична, разочарована от Расате формация. Попов е и един от активистите на т.нар. “Февруарски протести” срещу първия кабинет “Борисов”.

Месец преди предизборната кампания, част от имената на кандидатите на големи партии все още са тайна. Според Попов причината е липса на силни фигури. А за президентската битка нямал страхове. "Фигурата на президента у нас има стойност, институцията е важна и уважавана, всичко друго, което се говори за президента е клише", категоричен е хотелиерът.

Сподели:

Коментари (0)

Михаела Доцова разговаря с папа Лъв XIV във Ватикана

Михаела Доцова разговаря с папа Лъв XIV във Ватикана

По-късно нашата делегация ще присъства на тържествена православна литургия в базиликата „Сан Клементе“ и ще се поклони пред мощите на Свети Кирил

Първи парламентарен контрол за Радев като премиер

Първи парламентарен контрол за Радев като премиер

Народното събрание връща антикорупционната комисия заради 258 млн. евро по Плана за възстановяване и устойчивост (ПВУ)

Небето над страната е в облаци, кратки, но интензивни дъждове с гръмотевици

Небето над страната е в облаци, кратки, но интензивни дъждове с гръмотевици

Ще има и градушки. Максималните температури - между 20° и 25°, за София – около 20°.