2 Април, 2026

И. Костов: Трябва да добиваме шистов газ

И. Костов: Трябва да добиваме шистов газ

"Страната ни трябва да използва технологията за добиване на газ от шисти. Ще ни изпреварят и ще започнат да ни го продават този газ", заяви бившият премиер и бивш лидер на СДС и ДСБ Иван Костов. 

Според Костов "Южен поток" е затворена страница вече, оповести екслидерът на ДСБ. 

По думите му, на пазара на течните горива и на природния газ са настъпили две технологични революции, които вече дават своя ефект. Едната е извличането на природен газ от шисти и втората е извличането на суров петрол от нефтоносни пясъци. Именно в тази връзка той бе категоричен, че трябва да използваме шистов газ. 

Според него, бюджетът на кабинета "Борисов" за 2015 г. възпроизвежда всички проблеми на страната и не предлага никакви реформи, а ниското доверие в управляващото мнозинство ще бъде сериозна пречка за обещаваните реформи. 

Финансистът определи като сериозен риск въвеждането на нови правила около частните пенсионни фондове, както предлагат от ГЕРБ. Във вътрешнополитически аспект той не е особено доволен от Бюджет 2015, тъй като той нямало да реши проблемите.

Сподели:

Коментари (0)

България ще подкрепи усилията за отваряне на Ормузкия проток - Нейнски пред външните министри на 30 страни

България ще подкрепи усилията за отваряне на Ормузкия проток - Нейнски пред външните министри на 30 страни

На срещата бяха осъдени безразборните атаки на Иран срещу страните от Залива и региона на Близкия изток, както и действията на Техеран за блокиране и миниране на Ормузкия проток

Хампарцумян: Скъпите горива носят икономически риск, сравним с петролната криза от 70-те

Хампарцумян: Скъпите горива носят икономически риск, сравним с петролната криза от 70-те

„По-големият удар предстои, ако тази несигурност продължи“

Пеевски критикува правителството: Цените на всички храни, стоки и услуги галопират 

Пеевски критикува правителството: Цените на всички храни, стоки и услуги галопират 

С бездействието на служебният кабинет е абдикирал от ангажиментите си, а президентът, на чиято съвест тежи решението за Андрей Гюров, провежда някакви пиар срещи с представителите на институциите, от които няма нито полза, нито последствия