14 Март, 2026

И опълченците на Шипка разделиха властта

И опълченците на Шипка разделиха властта

Президентът и председателят на парламента се разминаха на върха. Михаил Миков беше вчера там и снощи при тържествената заря проверка в габрово вместо върховния главнокомандващ на армията. Росен Плевнелиев пък днес е на връх Шипка. От протокола на „Дондуков” 2 обясниха, че такова било решението на организаторите. Националните чествания „Шипченска епопея” са под патронажа на президентската институция.

Те започнаха на 21-ви август и ще продължат до 26-и. Вчера е станало ясно и че Плевнелиев няма да присъства на панихидата в памет на загиналите руски воини и български опълченци в Соколския манастир. Там единствено присъства вицепремиерът Даниела Бобева. 

Днес с национални тържества се отбелязва 136-годишнината от епичните августовски боеве при Шипка през 1877 година за свободата на България. От местността Узана в Стара планина, от Соколския манастир и от храм паметника „Рождество Христово" към връх Шипка, тръгнаха три лъча на традиционния пеши туристически поход, в който се включиха хиляди хора.

Сподели:

Коментари (0)

 Борисов: За ПП-ДБ съдебната реформа е да си сложат свой главен прокурор

Борисов: За ПП-ДБ съдебната реформа е да си сложат свой главен прокурор

„Ние бяхме в сглобка. Имахме 160 и кусур депутати.  Защо тогава не го направихме? Защото Сарафов не ги закачаше."

Докога Европа ще търпи путиноиди, прокарващи интересите на нейните врагове?

Докога Европа ще търпи путиноиди, прокарващи интересите на нейните врагове?

Слушайте, предатели, диктатори, четирихилядници и малоумници - прекалено много се разпасахте и е време да бъдете отстранени от пространството на общото европейско благо

Петър Москов: България да поиска от ЕС незабавно преразглеждане на Зелената сделка

Петър Москов: България да поиска от ЕС незабавно преразглеждане на Зелената сделка

"Войната в Иран доведе до шоково поскъпване на петрола и газа и изправя Европа и България пред заплахата от инфлация, остра икономическа криза и загуба на конкурентноспособност, и обедняване на гражданите, и социално напрежение"