9 Април, 2026

И трети човек замесен в атентата край Бургас

И трети човек замесен в атентата край Бургас

Третият заподозрян привлякъл вниманието с документи, сходни с тези на атентатора, който загина на летището, и неговия съучастник. И двамата са се легитимирали с фалшиви шофьорски книжки като жители на Мичиган. И заподозреният в Гърция имал документи за самоличност от същия щат, за които също се предполага, че са фалшиви.

Бившият затворник от Гуантанамо Махди Газали, за който се предполага, че е терористът, причинил кървавата трагедия  в Сарафово, е бил открит от чужди спецслужби в Швеция дни след терористичния акт, твърди пред "24 часа" от високопоставен източник от нашите служби. Той е бил локализиран жив и в добро здраве в Швеция.

От местните спецслужби са информирали европейските си партньори, че бившият затворник не е излизал от полезрението им и няма как да е участвал в извършването на атентата.

И вътрешният министър Цветан Цветанов обясни, че още в първите дни след атентата е била проверена информацията, че шведският гражданин е замесен, но данните не са се потвърдили.

Версията за Газали стана отново актуална, след като радикалният ислямистки лидер шейх Омар Бакри обяви в интервю, публикувано в "24 часа", че е разпознал своя ученик в кадрите от Бургас. Ако Газали е жив, защо няма снимки или други доказателства за това, пита шейхът.

Разследването на атентата у нас продължава. Разпитани са стотици свидетели и хора, които са подали данни, свързани със самоличността на терориста, коментираха от МВР.

Сподели:

Коментари (0)

Атлантици: Радев прави опасни внушения за бъдещето на България като член на ЕС и НАТО

Атлантици: Радев прави опасни внушения за бъдещето на България като член на ЕС и НАТО

АСБ с нарочна позиция по повод участието на абдикиралия президент в предстоящите парламентарни избори

Politico: Повечето европейци смятат САЩ за по-голяма заплаха от Китай

Politico: Повечето европейци смятат САЩ за по-голяма заплаха от Китай

Русия остава враг номер едно, като респондентите като цяло приемат необходимостта от по-силна европейска отбранителна позиция

Иван Анчев: Задържаните участници в изборните схеми са обичайно с криминален профил и влизат в сложни структури

Иван Анчев: Задържаните участници в изборните схеми са обичайно с криминален профил и влизат в сложни структури

"Ако искаме да имаме здрава държава, трябва да имаме една система за правоохрана и сигурност, която да е деполитизирана и да служи на закона, а не на партии", коментира зам.-министър на вътрешните работи